Skip to main content

Prawie jak Ghost of Tsushima 2D - polskie Trek to Yomi intryguje w nowym zwiastunie

Czarnobiała przygoda.

Devolver Digital pokazało nowy zwiastun Trek to Yomi - polskiej gry, którą można byłoby określić mianem dwuwymiarowego Ghost of Tsushima.

Podobnie jak w produkcji Sucker Punch, w powstającym tytule wcielimy się w samuraja. Bohater obiecał umierającemu mistrzowi, że obroni rodzinne miasto, w toku zabawy postaramy się więc powstrzymać najeźdźców.

Trek to Yomi realizowane jest w formule 2D - gra przedstawi wydarzenia z perspektywy kamery umieszczonej z boku ekranu. Nie zabraknie wielu potyczek, czego dowodzi zwiastun zaprezentowany na pokazie tytułów niezależnych zmierzających na konsole Xbox.

Zobacz na YouTube

Nagranie wskazuje, że istotną rolę odegra nie tylko zadawanie ciosów, ale i parowanie ataków przeciwnika. Poza tym główny bohater w niektórych fragmentach skorzysta z działa i łuku.

Całość okraszono czarnobiałą oprawą wizualną, czym deweloperzy nawiązują do klasycznych filmów o samurajach - na czele z produkcjami Akiry Kurosawy. Za projekt odpowiada polskie Flying Wild Hog, czyli twórcy Shadow Warrior 3.

Przypomnijmy, że kilka dni temu - na pokazie Sony - zaprezentowano inny trailer pozycji. Zwiastun koncentrował się na fabule, wprowadzając graczy do przygotowywanej przez autorów historii.

Zobacz na YouTube

Trek to Yomi ukaże się wiosną, choć dokładna data premiery nie jest znana. Gra zmierza na PC PS5, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One, a na komputerach i konsolach Microsoftu od dnia premiery będzie dostępna w abonamencie Game Pass.

Zobacz także