Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstaje film na podstawie Angry Birds

W kinach w 2016 roku.

Latem 2016 roku do kin trafi pełnometrażowy film animowany Angry Birds - ogłosiło Rovio Entertainment, deweloper popularnej szczególnie na telefonach gry.

Producentem ekranizacji został John Cohen, wcześniej pracujący między innymi nad animacjami Jak ukraść Księżyc czy Epoka Lodowcowa. Producentem wykonawczym mianowano Davida Maisela, który pełnił podobną rolę przy tworzeniu filmu Iron Man.

Wszystkiego najlepszego, Angry Birds

- Film musi mieć wszystko, czego oczekują fani gier z serii Angry Birds, ale też wiele więcej: niespodzianki, innowacyjne rozwiązania. Ciężko nad tym pracujemy. Po wyjściu z kina powiecie „Wow, tego się nie spodziewałem!” - przekonuje Maisel.

Projekt jest całkowicie finansowany przez Rovio i powstaje bez udziału zewnętrznego studia filmowego - w 2011 roku firma wykupiła Kombo Animation Studio, wcześniej odpowiedzialne między innymi za spoty reklamowe fińskiego producenta telefonów - Nokii. Jednocześnie w przygotowaniu jest też 52-odcinkowa seria kreskówek.

Ogłoszenie o powstawaniu ekranizacji zbiega się w czasie z trzecią rocznicą wydania pierwszej gry z serii. Dotychczas, na wszystkich platformach łącznie, pobrano ponad miliard cyfrowych kopii gry.

Poniżej możecie zobaczyć archiwalny (2010 r.) zwiastun gry Angry Birds, również autorstwa Kombo Animation Studio.

Komentarze