Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polskie Space Punks to połączenie Diablo i Borderlands

Aktualizacja: Debiut jeszcze w lipcu.

Aktualizacja: Firmy Jagex i Flying Wild Hog sprecyzowały, że Space Punks zadebiutuje w programie Early Access na Steamie jeszcze w tym miesiącu - 14 lipca. Otwarte testy odbędą się zimą, a konwersje konsolowe planowane są na 2022 rok.

„Space Punk zaprojektowano jako żyjący, oddychający i stale zmieniający się świat” - czytamy w informacji prasowej, co sugeruje grę w formie usługi. „Gracze mają okazję zdobyć sławę, chwałę i bogactwo poprzez wykonywanie lukratywnych kontraktów na dalekich planetach”.


Oryginalna wiadomość: Polskie studio Flying Wild Hog - twórcy Shadow Warrior - ujawnili szczegóły projektu, który rozwijają dla brytyjskiego Jagex, znanego najlepiej z Runescape. Nowa produkcja nosi tytuł Space Punks i wydaje się łączyć założenia serii Diablo oraz Borderlands.

Z tego pierwszego cyklu pożyczono podejście do rozgrywki. Mamy bowiem do czynienia z dynamiczną grą action-RPG (choć poniższy trailer stawia raczej na action), z kamerą w rzucie izometrycznym i mnóstwem przeciwników do pokonania.

Stylizowana oprawa graficzna oraz swoisty humor przypominają natomiast Borderlands. Akcja toczy się w świecie science-fiction, a głównym bohaterem jest Duke - mężczyzna z karabinem obrotowym i mieczem.

Nie zabraknie kooperacji, dla - jak się wydaje - maksymalnie czterech osób. Pozostałe postacie to świniopodobna istota z dwoma pistoletami, zielony kosmita z bombami oraz przemykająca w cieniu kobieta z mackami.

To na razie wszystkie znane szczegóły. Nie ujawniono daty premiery, a jedyną platformą wyświetloną na oficjalnej stronie jest PC.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze