Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polska strzelanka Get Even ukaże się w II kwartale roku

Budżet gry wynosi 3 mln euro.

Studio The Farm 51 z Gliwic poinformowało, że strzelanka Get Even ukaże się „w środku” II kwartału obecnego roku, co wydaje się wskazywać na maj.

Platformy docelowe to PC, PS4 i Xbox One.

Niemiły pan

„Praktycznie całe koszty Get Even, wynoszące 3 mln euro, zostały już pokryte przez globalnego wydawcę i dystrybutora, czyli firmę Bandai Namco” - dodał Łukasz Rosiński, wiceprezes The Farm 51, w rozmowie z PAP.

Jak podaje przedstawiciel japońskiej firmy, wariant pesymistyczny zakłada sprzedaż na poziomie 0,3 mln kopii, a optymistyczny - od 0,7 do 1 miliona.

Bandai Namco otrzyma 20 procent od wartości sprzedaży, ale dopiero po tym, jak zwrócą się koszty produkcji, co powinno nastąpić już przy osiągnięciu poziomu 0,25 mln sprzedanych egzemplarzy.

Jednocześnie podano, że w II kwartału obecnego roku The Farm 51 planuje także przenieść notowania z NewConnect na główny parkiet giełdy w Warszawie.

Get Even, zapowiadane jeszcze w 2013 roku jako strzelanka, przypomina raczej połączenie skradanki z horrorem. Główną innowacją jest zamienienie interfejsu na przenoszoną przez postać kamerę, gdzie widać minimapę i wszystkie inne potrzebne wskazówki - a nawet celownik.

Są też specjalne tryby, jak możliwość wykrywania celów przez ściany i inne bariery za pomocą termowizji. Wzorem serii Outlast, urządzenie oświetla też drogę, zwraca uwagę na wskazówki i pozwala wykonywać zdjęcia interesujących obiektów.

Głównym bohaterem gry jest niejaki Cole Black, który budzi się bez pamięci i musi odkryć dlaczego pewna dziewczyna ma bombę przyczepioną do klatki piersiowej.

Gracze mają kwestionować rzeczywistość, w toku rozgrywki znajdując odpowiedzi na pytania: na temat opuszczonego szpitala, w którym się znaleźli, a także samej dziewczyny.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze