Skip to main content

Pingwin dostał termin premiery. Na serialowy spin-off Batmana nie będziemy długo czekać

Jest też nowy zwiastun.

HBO zaprezentowało nowy zwiastun serialu Pingwin, ujawniając przy okazji przybliżony termin premiery. Wyczekiwany spin-off Batmana z 2021 roku zadebiutuje w streamingu we wrześniu tego roku.

Niestety konkretna data wciąż pozostaje tajemnicą. Wcześniej jednak wytwórnia wspominała o jesieni, więc logicznie będzie przypuszać, że premierę zaplanowano na termin 23-30 września. Szczegółowe wieści otrzymamy zapewne wraz z publikacją kolejnego zwiastuna. Tymczasem pozostaje nam nacieszyć się krótkim trailerem z Collinem Farrelem w roli tytułowego złoczyńcy.

Zobacz na YouTube

Akcja serialu Pingwin rozegra się po wydarzeniach z filmu Batman, gdzie w człowieka-nietoperza wcielił się Robert Pattinson. Widowisko nie będzie lekką opowieścią w superbohaterskim uniwersum, lecz przedstawi historię tytułowego gangstera - Oswalda Cobblepota - i toczonej przez niego walki o przejęcie kontroli nad mroczną dzielnicą miasta Gotham. Podzielona na 8 epizodów opowieść zmierza eksluzywnie na platformę HBO Max.

Z wypowiedzi Farrela dowiedzieliśmy się, że akcja będzie rozgrywać się około tygodnia po wydarzeniach z filmu Batman, a gdy miasto Gotham wciąż mierzy się ze skutkami powodzi. Serial skupi się na walce o przejęcie władzy nad półświatkiem Gotham po śmierci Carmine’a Falcone'a, a jednym z pretendentów do objęcia władzy jest właśnie tytułowy bohater.

Zobacz na YouTube

Serial powinien umilić dłużące się czekanie na drugą część Batmana, której premierę przełożono podobno na 2026 rok. W roli głównej powróci Robert Pattinson, a reżyserią, scenariuszem i produkcją po raz jeszcze zajmie się Matt Reeves.

Zobacz także