Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Pierścienie Władzy” w końcu ujawniły Saurona. Drugi sezon opowie jego historię

Uwaga na spoilery z finału sezonu.

Największy sekret „Pierścieni Władzy” został odkryty i w finałowym odcinku pierwszego sezonu poznaliśmy prawdziwą tożsamość Saurona. Twórcy produkcji potwierdzili, że w kolejnym sezonie stanie się jedną z głównych postaci.

Uwaga na spoilery z finałowego odcinka.

Sauron ukrywał się pod osobą Halbranda. Włóczęga bardzo zbliżył się do Galadrieli, okłamując ją, że jest zaginionym królem Południowych Krain. Fani zwracali uwagę na to, że postać Czarnego Pana z wyglądu przypomina Aragorna, co budziło w nich pozytywne skojarzenia.

Ten zupełnie inny sposób opowiadania o głównym antagoniście serii przypadł do gustu twórcom, którzy postanowili w nowatorski sposób podejść do tematu zła we „Władcy Pierścieni”.

- To, co znajduje się w książkach jest wszechogarniającą nikczemną mocą, której wszyscy się boją i która jest tak potężna, że nie musi się nawet manifestować w sposób fizyczny - powiedział producent Patrick McKay serwisowi The Hollywood Reporter.

- Natomiast w filmach zło jest zobrazowane za pomocą obserwującego oka, znajdującego się na wysokiej wieży. Uważaliśmy, że Sauron powinien być postacią samą w sobie. […] W pewnym sensie chcieliśmy stworzyć historię jego pochodzenia. Nie zależało nam na zrobieniu widowiska o polowaniu na Saurona, ale spodobał nam się pomysł przedstawienia go jako zwodziciela, który może oszukać część publiczności - dodał.

W emocjonującym finale poznaliśmy prawdę

Twórcy wyjaśnili także, że w drugim sezonie w pełni przyjrzymy się historii Czarnego Pana - co nim kieruje, jakie są jego cele i co sprawiło, że jest tym, kim jest. Amazon Studios potwierdziło, że realizacja zdjęć do kolejnej odsłony „Pierścieni Władzy” już ruszyła. Wstępną datę premiery wyznaczono na 2024 rok.

O autorze
Komentarze