Skip to main content

Persona 3 może dostać remake. Twórcy szykują sporo ogłoszeń

Atlus szykuje na ten rok prawdziwą ofensywę.

Firma Atlus ogłosiła, że w 2023 roku wyda kilka nowych gier. Nie zdradzono jeszcze szczegółów dotyczących tych tytułów, ale fani są bardzo podekscytowani tą wiadomością. Jednym z projektów może być remake kultowej Persony 3.

Japoński magazyn Famitsu przygotował obszerny zbiór „kartek świątecznych” od wielu azjatyckich twórców gier. Przedstawiciele firmy Atlus podziękowali za wsparcie tytułów wydanych w minionym roku, ale zdradzili też, że w najbliższych miesiącach pojawi się kilka niezapowiedzianych dotąd produkcji. Na razie nie ma pewności, czy chodzi wyłącznie o pełne premiery, czy czeka nas też kilka zapowiedzi projektów, które zadebiutują w dalszej przyszłości.

Tymczasem insider, który jako pierwszy sugerował, że Persona 3 może otrzymać pełnoprawny remake, potwierdza, że gra rzeczywiście powstaje. Być może jest to jeden z „niezapowiedzianych tytułów”, o których wspominali twórcy. Ewentualne powstanie remake'u rzucałoby też nieco światła na to, dlaczego Atlus zdecydowało się wydać na nowych konsolach zremasterowaną wersję nieco prostszej graficznie Persony 3 Portable, a nie konsolowej edycji FES.

Persona 3 to jedna z najbardziej znanych gier firmy Atlus, która pierwotnie ukazała się na PS2 w 2006 roku. Pierwsze wydanie spotkało się z chłodnym przyjęciem fanów, a grę uważano za gorszą w porównaniu z dwiema poprzedniczkami, jednak późniejsze reedycje FES i Portable wprowadziły mnóstwo zmian i poprawek, które odmieniły oblicze produkcji i otworzyły serii furtkę na Zachód.

Remastery Persony 3 Portable oraz Persony 4 Golden zadebiutują na nowoczesnych platformach już 19 stycznia. Obie gry dostępne będą od premiery w ramach subskrypcji Xbox Game Pass na PC oraz konsolach Microsoftu. O innych planach firmy Atlus związanych z marką na razie nie wiemy zbyt wiele, choć potwierdzono już prace nad szóstą odsłoną serii. Być może w tym roku usłyszymy więcej na ten temat.

Zobacz także