Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Patch Diablo 4 odpowiada na krytykę. Jest więcej Żywej Stali

Jedna skrzynia na pół Duriela.

Blizzard odpowiedział na krytykę graczy i zwiększył pulę Żywej Stali, jaka wypada z Udręczonych Skrzyń. Teraz każda skrytka tego typu zagwarantuje pięć jednostek, co wystarczy na podejście do Grigoire'a, jednego z bossów.

Ale po kolei. Gracze od dłuższego czasu narzekali, że zdobycie najpotężniejszych przedmiotów wymaga mnóstwo grindu. Największe szanse na rzadkie unikaty mamy pokonując Echo Duriela, nowego bossa w 2. sezonie. Aby jednak przystąpić do potyczki, musimy zebrać przedmioty, które wyrzuca między innymi wspomniany Grigoire (Okruch Agonii).

Idąc dalej, przywołanie Grigoire'a wymaga pięciu sztuk Żywej Stali, a Okruchów Agonii do późniejszego przywołania Duriela potrzebujemy dwa, więc - jak można obliczyć - potrzeba łącznie dziesięciu egzemplarzy Żywej Stali. Do tego jeszcze Śluzowote Jaja z innego bossa, ale nie te są większym problemem.

Kłopotem była właśnie Stal. Dlaczego? Otóż Udręczone Skrzynie z Żywą Stalą w środku pojawiają się wyłącznie podczas Piekielnego Przypływu. Ten nie jest dostępny na mapie cały czas, a - co więcej - za otwarcie pojemnika musimy zapłacić aż 300 jednostek Wynaturzonego Popiołu.

W środku znajdowaliśmy dotychczas dwie lub trzy Żywe Stale i szybko okazywało się, że największym „hamulcowym” na drodze do rozwoju najbardziej zaawansowanych postaci stawał się właśnie Grigoire.

Fani narzekali, że osoby grające „casualowo” nie mają czasu na zgromadzanie odpowiedniej puli przedmiotów do regularnego przywoływania Duriela. Blizzard posłuchał i wprowadzona wczoraj aktualizacja sprawia, że w specjalnej skrzyni z Żywą Stalą znajdziemy 2 sztuki (na 3. poziomie świata) lub gwarantowane 5 sztuk (na 4. poziomie świata).

Co więcej, w obu przypadkach istnieją szanse na dodatkowe jednostki (1-2 lub 5, w zależności od poziomu trudności). A to jeszcze nie wszystko, ponieważ wszystkie pozostałe rodzaje skrzyń podczas Piekielnego Przypływu także wyrzucają teraz 1 sztukę Stali (tylko na 4. poziomie świata).

Mile widziane w patchu będą zapewne także poprawki niektórych celów Podróży Sezonowej, których poprzednio nie dało się odblokować.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Diablo IV

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze