Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Odnaleziono zaginiony remake pierwszej części Tomb Raider

Nieukończony projekt można uruchomić.

  • Fani odnaleźli do plików nieukończonego remake'u pierwszej części Tomb Raider
  • Gra powstawała na 10-lecie serii i zmierzała na PSP
  • Projekt ostatecznie anulowano

Autor bloga Ash of Tomb wszedł w posiadanie plików skasowanego remake'u pierwszej odsłony Tomb Raider. Nieukończoną grę można nawet uruchomić.

Nad projektem pracowało Core Design, a więc studio, które wykreowało i rozwijało serię nim cykl przejęli deweloperzy z Crystal Dynamics. Produkcja miała ukazać się na przenośnym PSP w 2006 roku, czyli na 10. rocznicę debiutu przygód Lary Croft.

W nieukończoną pozycję można zagrać. Stosowne pliki pobrać można za pośrednictwem bloga Ash of Tomb, przy czym do zabawy wymagany jest pad do PS4 lub Xbox 360. Udostępniona wersja pozwala graczom sprawdzić kilka lokacji, nie zawiera jednak żadnych przeciwników.

Kierownik zespołu odpowiedzialnego za tytuł - Gavin Rummery - kilka lat temu ujawnił, że gra była bliska ukończenia, ale produkcję ostatecznie anulowano. W zamian twórcy współczesnych odsłon Tomb Raider przygotowali remake na platformy stacjonarne.

Odnaleziona wersja zawiera elementy związane z Indianą Jonesem i filmem „Skarb narodów”. W rozmowie z naszymi kolegami z brytyjskiego Eurogamera wspomniany Rummery wyjaśnił, że po skasowaniu produkcji Core Design próbowało uratować projekt.

Jak wytłumaczył deweloper, na bazie dotychczasowej pracy stworzono propozycje gier na podstawie przygód słynnego poszukiwacza skarbów i obrazie kinowym z Nicolasem Cagem. Obu ostatecznie nie zrealizowano.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Tomb Raider: Anniversary

Xbox 360, PS2, Nintendo Wii, PSP, PC

Related topics
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze