Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Oczekiwany Fallout 4: London opóźniony. Twórcy moda nie chcą konkurować ze Starfield

Wykorzystają dodatkowy czas na doszlifowanie projektu.

Twórcy Fallout London, ambitnego moda do Fallout 4, zapowiadającego się na projekt rozmiarów dużego DLC, zdecydowali się przełożyć premierę swojego dzieła na końcówkę roku. Pierwotnie przewidywano premierę fanowskiego dodatku na wrzesień tego roku, ale wtedy do sprzedaży trafi także Starfield.

Jak poinformował lider projektu Dean „Prilladog” Carter, premiera została przesunięta na końcówkę roku. „Nie podamy wam konkretnej daty premiery, ale mogę otwarcie powiedzieć, że będzie to czwarty kwartał tego roku. Możecie się zastanawiać, dlaczego tak późno. Cóż, początkowo liczyliśmy na trzeci kwartał, jak informowaliśmy wcześniej, ale tak się złożyło, że pewna gra o kosmosie została przełożona na ten sam okres, kiedy my planowaliśmy premierę” - tłumaczy deweloper.

W takim wypadku przesuwamy naszą premierę na ostatni kwartał. Da wam to nie tylko więcej czasu na granie w Starfield, ale też zapewni nam dodatkowy czas na testy i naprawę błędów, więc to sytuacja korzystna dla każdego. Chcieliśmy po prostu podziękować wam za cierpliwość” - kontynuuje Prilladog. „Na szczęście dla was nie mamy żadnych inwestorów patrzących nam przez ramię i zmuszających do wypuszczenia projektu, kiedy nie jest na to gotowy. Możecie więc oczekiwać dzieła, które nie zostało wypuszczone pospiesznie albo jest zepsute” - dodaje.

Przypomnijmy, że o projekcie usłyszeliśmy po raz pierwszy jeszcze w 2019 roku. Jak wskazuje nazwa, mod zabierze graczy do stolicy Wielkiej Brytanii, także dotkniętej skutkami wojny atomowej. Przeniesienie miejsca akcji tak daleko od typowej dla serii Ameryki Północnej pozwoli twórcom przedstawić historię świata gry z perspektywy innych narodów, które również ucierpiały w wyniku wojny o surowce między USA, a Chinami.

Według udostępnianych regularnie informacji, akcja będzie rozgrywać się pomiędzy wydarzeniami z Fallout 1 i 2. Wirtualny Londyn ma mieć rozmiar odpowiadający mapie z Fallouta 4, obejmując historyczne centrum, ale także dzielnice industrialne i podmiejskie. Dodatkowo gracze trafią do mniejszych obszarów, łącznie odpowiadających rozmiarom wyspy z dodatku Far Harbor do czwartej części serii.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Fallout 4

PS4, Xbox One, PC

Starfield

Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze