Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Obecność Sony i PS5 na E3 2020 wciąż niepewna - sugerują nieoficjalne źródła

Firma może nie pojawić się w Los Angeles.

Sony wraz konsolą PS5 mogą nie pojawić się na E3 2020 - sugerują nieoficjalne doniesienia.

Tak twierdzi serwis VGC, który powołuje się na anonimowe źródła. Część informatorów przekonuje, że japoński koncern drugi rok z rzędu nie weźmie udziału w czerwcowych targach. Inni uważają jednak, że firma wciąż nie podjęła ostatecznej decyzji.

E3 2020 odbędą się w dniach 9-11 czerwca

Na E3 2020 pojawi się jednak Microsoft. Co ciekawe, rozmówcy dziennikarzy twierdzą, że amerykański producent przygotowuje się do imprezy z założeniem, że konkurenci z Sony nie przyjadą do Los Angeles.

Redakcja VGC o plany twórców PlayStation zapytała również znanego analityka Michaela Pachtera. Ekspert z firmy Wedbush Morgan także wątpi w obecność Japończyków na czerwcowym wydarzeniu.

Na razie ujawniono tylko logo PS5 i podstawowe informacje o konsoli

- Z tego co wiem, nie zamierzają się pojawić. Myślę, że to duży błąd, ponieważ ich koncentracja na klientach nie jest sprzeczna z udziałem na najważniejszych branżowych targach. Mam nadzieję, że zmienią zdanie, ale jestem sceptyczny - twierdzi.

Oczywiście do doniesień należy podchodzić z dystansem, ale warto zaznaczyć, że Sony nie pojawiło się już na ubiegłorocznych E3 - po raz pierwszy w historii. Koncern nie zorganizował tradycyjnej konferencji ani nie prezentował swoich gier na targach.

Wygląd konsumenckiego PS5 to tajemnica, ale ujawniono deweloperski model konsoli

Firma tłumaczyła wówczas, że chce komunikować się ze swoimi fanami w „niestandardowy” i „eksperymentalny” sposób, ograniczając się do własnych wydarzeń. Pokłosiem było uruchomienie internetowego programu State of Play.

Niewykluczone, że podobnie będzie w tym roku. Spekuluje się, że w najbliższych miesiącach Sony zorganizuje własną prezentację - być może kolejną edycję PlayStation Experience - na której przedstawi PS5.

Źródło: VGC

Następnie: Dodatek Iceborne do Monster Hunter World na PC kasuje zapisy rozgrywki - twierdzą gracze

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły