Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy przedmiot w Diablo 4 wywołuje u graczy mdłości

Kontrowersji ciąg dalszy.

Wydaje się, że pierwszy sezon Diablo 4 wniósł do gry więcej problemów, aniżeli atrakcji. Szczególnie kontrowersyjny okazał się nowy unikatowy przedmiot, którego działanie wywołuje u niektórych graczy nudności.

Okulus to nowy unikatowa ródżka dostępna wyłącznie dla klasy Czarodzieja. Przedmiot nie cieszy się jednak wielką popularnością, gdyż okazało się, że wywołuje więcej szkody niż pożytku - nie tylko dla postaci w grze, ale i dla samego gracza. Jego działanie jest całkiem proste: pozwala zmienić Odskok w Teleportację, która przeniesie bohatera w losowe, nieodległe miejsce.

Niestety, mechanika sprawdza się wyłącznie w teorii. Kamera w Diablo 4 nie jest najwyraźniej przystosowana do nagłych przeskoków i teleportacji postaci, co skuktuje chaotycznie skaczącąmi ujęciami. Jak widać na poniższym przykładzie, „poszarpana” perspektywa może z łatwością wywołać u gracza niezły zawrót głowy.

This is what the new Sorc unique gameplay looks like (Flash Warning!)
by u/dreamknoxville in diablo4

Wśród komentarzy znajdziemy nie tylko szydercze zwroty w stronę Blizzarda, ale też wyrazy poważnego zaniepokojenia. Część społeczności sądzi, że w opisie przedmiotu powinno znaleźć się ostrzeżenie dla epileptyków oraz osób wrażliwych na migające światła. Niektórzy są jednak zdania, że kontrowersyjne przeskoki są celowym utrudnieniem, bez którego różdżka byłaby zbyt potężna.

Całą sprawę nagłośnił dodatkowo serwis PCGamer, nie wydaje się więc, by Blizzard miał pozostawić graczy bez odpowiedzi. Najsensowniejszym rozwiązaniem byłoby zapewne naprawienie pracy kamery lub nałożenie na Teleportację czasu odnowienia. Być może deweloperzy poruszą temat podczas najbliższej transmisji na żywo, która będzie można obejrzeć dziś o godzinie 20:00 czasu polskiego w serwisach YouTube oraz Twitch.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Diablo IV

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.
Komentarze