Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowe narzędzia do walki z oszustami w grach w aktualizacji Windows 10

TruePlay i Game Monitor.

Microsoft wydał kolejną dużą aktualizację dla Windows 10 - jesienne Creators Update - wprowadzającą między innymi nowe narzędzia do walki z nieuczciwymi graczami. Łatka powinna pobrać się automatycznie z poziomu systemu.

Warto jednak pamiętać, że firma udostępnia pliki falami, co oznacza, że część osób otrzyma patch w późniejszym terminie.

Game Monitor jest jednym z nowych narzędzi do walki z oszustami

Dla niecierpliwych przygotowano opcję ręcznego ściągnięcia i zainstalowania aktualizacji za pomocą specjalnej aplikacji z oficjalnej strony internetowej Microsoftu. Należy to jednak robić na własną odpowiedzialność.

Jesienne Creators Update wprowadza szereg różnych modyfikacji, udoskonaleń i nowości, szczegółowo opisanych we wpisie na witrynie koncernu z Redmond. Z punktu widzenia miłośników wirtualnej rozrywki najważniejsze wydają się dwa narzędzia pozwalające twórcom gier walczyć z nieuczciwymi graczami.

Pierwszym jest TruePlay, który działaniem przypomina opracowany przez Valve mechanizm VAC. Technologia ograniczona jest jednak tylko do produkcji dostępnych z poziomu sklepu Windows 10.

Tytuły korzystające z narzędzia uruchomią się w odizolowanym, chronionym procesie, pozwalając na zwalczanie najpopularniejszych rodzajów ataków. Ponadto, gdy wykryta zostanie próba oszustwa, stosowne informacje powędrują do deweloperów, którzy podejmą dalsze działania.

Drugim rozwiązaniem jest Game Monitor, który wydaje się mieć nieco szersze zastosowanie. Umożliwi systemowi operacyjnemu dzielenie się z działającą aktualnie grą danymi w celu blokowania programów do oszukiwania.

Oczywiście użytkownik może wyłączyć mechanizm, ale niewykluczone, że w przyszłości coraz więcej produkcji sieciowych będzie wymagało aktywowania technologii.

Poza tym usprawniono dodany w wiosennej aktualizacji tryb dla graczy. Funkcja optymalizuje komputer w taki sposób, by osiągnąć jak największą wydajność w poszczególnych tytułach. Opcja sprawia, że uruchomione gry działają tak, jak na konsoli Xbox One.

Wprowadzono również integrację z serwisem Mixer, czyli platformą służącą do transmitowania rozgrywki w internecie.

To nie wszystko, ponieważ łatka udoskonaliła między innymi mechanizm Ink, pozwalający teraz pracować bezpośrednio na plikach PDF. Jest też obsługa gogli rzeczywistości mieszanej (mixed reality) oraz rozbudowane możliwości projektowania treści z myślą o wspomnianej technologii.

Do tego nowa wersja programu Paint z opcją tworzenia rysunków w 3D, kolejne wydanie przeglądarki Edge, usprawniona aplikacja Windows Defender oferująca dodatkowe zabezpieczenia przed złośliwym oprogramowaniem oraz zmodyfikowany wygląd interfejsu.

Tagi

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze