Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowa łatka strzelanki Fortnite wprowadzi tryb Hordobicia

Walka z falami przeciwników.

Epic Games poinformowało, że 5 października światło dzienne ujrzy kolejna duża aktualizacja Fortnite. Łatka wprowadzi do gry nowy tryb rozgrywki - Hordobicie.

Zgodnie z nazwą, wariant wzorowany jest między innymi na słynnej Hordzie z serii Gears of War. Maksymalnie czwórka graczy stanie przed zadaniem rozprawienia się z kolejnymi falami kontrolowanych przez sztuczną inteligencje przeciwników.

Nie zabraknie różnych wrogów

Przed każdą potyczką uczestnicy zabawy trafią do punktu zbornego, gdzie przy użyciu ograniczonej ilości zasobów zbudują przenośny fort. Bazę wykorzystają następnie do obrony przed wrogami.

Poza trybem Hordobicia, aktualizacja wprowadzi do Fortnite czwórkę nowych postaci z unikalnym dla siebie wyposażeniem i zdolnościami. Pierwszym z bohaterów, którego dodadzą twórcy, jest preferujący starcia na bliski dystans i dysponujący strzelbą żołnierz-najeźdźca.

Kolejnym podopiecznym zmierzającym do produkcji jest gromadzący naboje na polu bitwy rubieżnik-zbieracz. Poza tym pojawią się jeszcze otrzymujący premię do obrażeń i trwałości pułapek budowniczy-specjalista od pułapek oraz generująca i kradnąca energię w trakcie walki w zwarciu ninja-złodziejka energii.

Jest też nowy rodzaj lamy, czyli tutejszego odpowiednika skrzynek z losową zawartością. W skład Lamy Zbieracza wejdzie 4 bohaterów, 9 broni oraz 2 obrońców. Paczkę gracze kupią z pomocą zdobywanej za realizowanie zadań i zmagania w Hordobiciu walutę zbieraczy.

Do tego ponad 25 kolejnych, stopniowanych misji, których wykonywanie nagrodzone zostanie między innymi talonami zbieraczy oraz zróżnicowane legendarne przedmioty.

Wczesna wersja Fortnite jest dostępna na PC i PS4 - obecnie za dostęp trzeba zapłacić. Finalną grę twórcy wydadzą za darmo. W głównym trybie zajmujemy się kooperacyjnym budowaniem fortów i walką z mutantami.

Niedawno ukazało się również samodzielne - i całkowicie bezpłatne - Fortnite Battle Royale. Produkcja oferuje nastawiony na rywalizację tryb zabawy, który wzorowany jest na szalenie popularnym PlayerUnknown's Battlegrounds.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze