Skip to main content

Nieumarli naziści pojawią się w Wolfenstein: The Old Blood

Garść nowych szczegółów.

Bethesda opublikowała kilka nowych szczegółów na temat gry Wolfenstein: The Old Blood, zmierzającej 5 maja na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Po lewej widać pieska

Dowiedzieliśmy się, że produkcja obejmie dwie kampanie fabularne, składające się łącznie z ośmiu rozdziałów: „Rudi Jäger and the Den of Wolves” oraz „The Dark Secrets of Helga Von Schabbs”. Za prace odpowiada MachineGames, twórcy udanego The New Order z ubiegłego roku.

Deweloperzy wyjaśniają, że chcą przygotować wrażenia przypominające tani film sensacyjny klasy B, koncentrujący się na scenach akcji i wesołej rozwałce. Dlatego właśnie zdecydowano się na prequel - cofnięcie czasu akcji do lat 1940 pozwoli wprowadzić inną atmosferę i styl opowieści.

Ze względu na mniej zaawansowaną technologię zmienią się przeciwnicy, co pozwoli także dodać nowe elementy rozgrywki. Jedną z nowości będzie między innymi wczesna wersja Supersoldaten czy naziści-zombie - ukłon w stronę Return to Castle Wolfenstein z 2001 roku.

W arsenale B.J. Blazkowicza pojawi się przydatna gazrurka, umożliwiająca nie tylko wykonywanie efektownych i brutalnych ciosów kończących, ale także wspinanie się po otoczeniu czy niszczenie skrzynek.

Wolfenstein: The Old Blood wyceniono na 20 euro (ok. 81 zł). Wersja pudełkowa ukaże się 15 maja.

Zobacz na YouTube

Zobacz także