Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nieoficjalnie: PS5 ma problemy z rozdzielczością 4K

W przeciwieństwie do Xbox Series X.

Jeden z najbardziej znanych leakerów w sieci - Dusk Golem - napisał, że aktualnie PS5 ma problemy z grami uruchomionymi w natywnej rozdzielczości 4K. Xbox Series X podobno świetnie radzi sobie w podobnych warunkach.

Informacja pochodzi od deweloperów, którzy pracują na konsolach nowej generacji. Dusk Golem twierdzi, że pochodną kłopotów PS5 będzie dużo „fałszywego 4K” na sprzęcie Sony.

Natywne 4K na PS5 tylko w grach Sony?

- To stawia Xbox Series X w sytuacji, w której będzie to tańsza i mocniejsza konsola - napisał użytkownik na Twitterze.

Nowe tweety Dusk Golema to komentarz do informacji, że Resident Evil Village działa lepiej na Xbox Series X niż na PS5. Leaker twierdzi, że wiele osób źle zrozumiało przekaz - zaznacza, że omawiał aktualną sytuację i nie ma wątpliwości, że na premierę gra będzie działać dobrze na konsoli Sony.

Warto zaznaczyć, że nie wszyscy informatorzy i deweloperzy faworyzują Xbox Series X. Niektórzy twierdzą, że różnica mocy między konsolami jest „najmniejsza w historii” lub „cholernie mała” (dzięki, Kamaz).

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze | Źródło: Dusk Golem

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze