Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Niecodzienny bohater DC. Superpies wystąpi w „Superman: Legacy”

Krypto wraca na wielki ekran.

James Gunn, reżyser i autor scenariusza do filmu „Superman: Legacy”, ujawnił, że w jego najnowszym dziele ma wystąpić Superpies o imieniu Krypto. Zwierzak wystąpił wcześniej w innym widowisku od DC Studios pod tytułem „DC Liga Super-pets”.

Filmowiec w żartach już nawet zaproponował Chrisowi Prattowi (Star-Lord w produkcjach Marvela) rolę sympatycznego bohatera. Aktor musiałby tylko chodzić na czworaka w stroju do motion capture, który przechwytuje ruch ciała i nie mówić ludzkim głosem. Gwiazdor w rozmowie z Toronto Sun przyznał, że jest w stanie podjąć się tej współpracy, jeśli wytwórnia wypłaci mu pensję w kryptowalutach.

Gunn chce więcej superzwierzaków w filmowym świecie DC

Psi towarzysz Supermana zadebiutował w 1955 roku na łamach Adventure Comics. Natomiast w 2022 roku stał się głównym bohaterem wspomnianego filmu „DC Liga Super-pets”, który przy budżecie wynoszącym około 90 milionów dolarów, może pochwalić się przychodem ze sprzedaży biletów na poziomie blisko 208 milionów dolarów - według danych Box Office Mojo. W animowaną wersję Krypto wcielał się Dwayne „The Rock” Johnson.

Gunn wcześniej potwierdził, że w „Superman: Legacy” zobaczymy także komiksowego przyjaciela Clarka Kenta, czyli Jimmy’ego Olsena. Film odświeży historię superbohatera, skupiając się na jego młodości. Jednocześnie produkcja otworzy nową erę uniwersum DC. Co istotne, pierwsza wersja skryptu widowiska została już rozpisana, a ekipa realizacyjna bez opóźnień ma pojawić się na planie w przyszłym roku. Premierę zaplanowano na 11 lipca 2025 roku.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze