Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Netflix szykuje serial na licencji cyklu Castlevania

Brutalny. I animowany?

Netflix szykuje nowy serial animowany, bazujący na licencji zasłużonego cyklu Castlevania od Konami.

Jak informuje producent Adi Shankar, pierwszy sezon zadebiutuje jeszcze w tym roku, ale potwierdzono już drugą serią - na 2018 r.

Tak było

Imię może brzmieć znajomo: mowa o producencie wykonawczym „Przetrwania”, „Dredd” czy „Ocalonego” z Markiem Wahlbergiem.

Scenariusze dla obu sezonów napisał już brytyjski twórca komiksów, Warren Ellis. W prace zaangażowana jest firma produkcyjna Frederator Studios, znana najlepiej za sprawą serialu „Pora na przygodę!”.

To zdaje się sugerować, że adaptacja Castlevanii będzie produkcją animowaną. Netflix nie podaje detali, ale sam Shankar ma dość ciekawą obietnicę dla fanów:

„Osobiście gwarantuję, że zakończę złą passę i będzie to pierwsza dobra adaptacja gry wideo na Zachodzie” - napisał na Facebooku.

Poniżej jedna z wcześniejszych prac producenta, czyli bardzo mroczne Power Rangers:

Już w ubiegłym roku Shankar - także na Facebooku - wspominał o „ekstra brutalnej mini-serii Castlevania”. Zapewniał mrok, satyrę i „odwrócenie tematyki wampirów do góry nogami” po „dekadach propagandy”.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze