Skip to main content

Najbardziej oczekiwana darmowa gra na Steamie ukaże się w czerwcu

Wkrótce start The Cycle: Frontier.

The Cycle: Frontier to obecnie najchętniej dodawana do listy życzeń darmowa gra na Steamie. Czekający na strzelankę mają powody do zadowolenia, ponieważ twórcy poinformowali, że tytuł ukaże się 8 czerwca na PC.

Produkcja wystartuje w ramach wydarzenia przedsezonowego, przy czym nie ujawniono szczegółów na temat jego zawartości. Natomiast dwa tygodnie później - 22 czerwca - rozpocznie się właściwy, pierwszy sezon wraz z przepustką z przedmiotami i nagrodami do odblokowania.

The Cycle: Frontier to strzelanka typu PvPvE, którego reprezentantem jest między innymi Escape from Tarkov. To oznacza, że w trakcie rozgrywki stawiamy czoła nie tylko przeciwnikom sterowanym przez sztuczną inteligencję, ale również innym graczom.

Zmagania toczą się na rozległych mapach w formie stosunkowo niedługich meczów. Celem jest eksploracja plansz, wykonywanie przygotowanych przez twórców zadań, zbieranie surowców i ucieczka z mapy. Trzeba jednak uważać, bo każda śmierć oznacza utratę pozyskanych łupów.

The Cycle: Frontier już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy nie tylko popularność na liście życzeń na Steamie - w zamkniętej becie wzięło do tej pory udział ponad 900 tysięcy użytkowników.

Tytuł zmierza nie tylko na platformę Valve, ale też Epic Games Store. Na razie nie wiadomo, czy pojawi się na konsolach. Za strzelankę odpowiada studio Yager, które najbardziej znane jest ze Spec Ops: The Line.

Zobacz także