Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nagrody za najlepszy remake? The Game Awards rozważało nową kategorię

A także kilka innych.

Geoff Keighley - producent i gospodarz gali The Game Awards - przyznał, że organizatorzy wydarzenia rozważali dodanie kilku nowych kategorii wyróżnień, w tym między innymi dla najlepszego remake’u i najlepszego DLC. Okazało się to jednak dość problematyczne i ostatecznie w tym roku zostanie wręczona dokładnie taka sama liczba statuetek, jak zeszłej zimy.

Często widzę, jak ludzie pytają się w sieci czemu nie dodamy kategorii dla Najlepszego DLC. To jednak pokrywa się trochę z kategorią dla Najlepszej ciągle wspieranej gry” - powiedział dziennikarz w niedawnej sesji pytań i odpowiedzi na Twitchu. „Zazwyczaj nominowane są gry-usługi, ale w tym roku nominowaliśmy Cyberpunka 2077 i ludzie się pytali skąd taka decyzja. Cóż, studio w znaczący sposób poprawiło pierwotne wydanie łatką 2.0 i dodatkiem Widmo Wolności, więc tytuł pasuje do tej kategorii”.

Inną kategorią, o jaką pytają ludzie, jest Najlepszy Remake lub Remaster. Rozważaliśmy to, ale pytanie brzmi, czy każdego roku znajdzie się co najmniej pięć świetnych remake’ów?” - tłumaczy Keighley. „Oczywiście są takie lata, w tym roku dostaliśmy Resident Evil 4, które jest nominowane do gry roku, a także Dead Space i kilka innych. Ale pytanie brzmi też, czy wówczas te gry nie kwalifikowałyby się do tytułu gry roku?”.

Natomiast kategorią, jaka ma spore szanse pojawić się w przyszłych latach jest Najlepsza rola drugoplanowa. Ponieważ w przypadku większości gier do kategorii Najlepszy występ aktorski nominowane są zwykle jedna lub dwie postacie, to często jury skupia się na protagonistach, nie mając szansy wyróżnić odtwórców pobocznych ról. Organizator wyjaśnia jednak, że tutaj także istnieją wątpliwości, a największym z nich jest krytyka gali za zbytnie skupianie się na elementach narracji w grach, zamiast na kwestiach gameplayu.

Przypomnijmy, że gala przyznania nagród The Game Awards odbędzie się o godzinie 1:30 czasu polskiego w nocy z 7 na 8 grudnia, a dwa tygodnie temu poznaliśmy pełną listę nominowanych. Oprócz wręczenia deweloperom gier i aktorom upragnionych statuetek zobaczymy także, tradycyjnie już, zapowiedzi wielu nowych gier. Wśród oczekiwanych tytułów znajduje się m.in. kontynuacja Death Stranding od Hideo Kojimy.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze