Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Na Dragon Age: Dreadwolf najwyraźniej poczekamy co najmniej rok

Wieści z raportu EA.

Electronic Arts opublikowało najnowszy raport finansowy, chwaląc się przychodami na poziomie 1,95 mld dolarów w kwartale. Co tam jednak pieniądze! Gdzie jest Dragon Age: Dreadwolf? Okazuje się, że na premierę jeszcze poczekamy.

Produkcja powstaje już co najmniej od 2017 roku i choć nigdy nie dostała oficjalnej daty premiery, to plotki Jeffa Grubba mówiły o debiucie jeszcze w obecnym roku oraz o fakcie, że gra jest „w bardzo dobrym stanie”. To było jednak w lutym ubiegłego roku i w takim czasie sporo może się zmienić.

Najnowszy raport finansowy wymienia bowiem tytuły, które ukażą się w obecnym roku fiskalnym, co dla Electronic Arts oznacza okres do końca marca przyszłego roku. Mowa o Lords of the Rings: Heroes of Middle Earth, Super Mega Baseball 4 oraz F1 23 (do końca czerwca 2023), a dalej o Immortals of Aveum, Madden 24 oraz EA Sports FC, następcy serii FIFA (do końca września 2023).

Ostatni kwartał kalendarzowy obecnego roku to jeszcze NHL 24, a poza tym EA zapewnia, że ma już tylko niezapowiedziany jeszcze tytuł od EA Sports oraz tajemniczą grę wyścigową. Jak widać, na liście nie ma nigdzie Dragon Age: Dreadwolf.

To oznacza najpewniej, że najnowsza odsłona zasłużonej serii gier RPG ukaże się już w następnym roku fiskalnym, zaczynającym się 1 kwietnia 2024 roku. To może być pewnym zaskoczeniem, ponieważ jeszcze w październiku BioWare zapewniało, że gra osiągnęła ważny kamień milowy: jest w wersji alpha i można już przejść ją od początku do końca.

Jeśli o wynikach finansowych mowa, 1,59 mld dolarów przychodów w kwartale jest rekordem dla amerykańskiej korporacji w pierwszych trzech miesiącach roku, stanowiąc wzrost o 11 procent w porównaniu z poprzednim rokiem. Pomogła głównie FIFA 23, która zanotowała najlepszy debiut w historii cyklu i potrzebowała zaledwie pół roku, by wyprzedzić Fifę 22 pod względem sprzedaży.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze