Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Milion osób zagrało w kilkudniowe demo Gran Turismo Sport

W tym Lewis Hamilton.

Kazunori Yamauchi - szef studia Polyphony Digital i producent Gran Turismo - pochwalił się, że w demonstracyjną wersję najnowszej odsłonę wyścigowej serii zagrał ponad milion osób.

Osiągnięcie jest o tyle bardziej imponujące, że demo dostępne było przez zaledwie kilka dni, w okresie od 9 do 12 października, na PS4 i PS4 Pro.

Tor Interlagos jest jedną z nowości w Gran Turismo Sport

Ważną „zachętą” był zapewne fakt, że podczas testowania gry użytkownicy mogli zarobić w sumie nawet milion dolarów wirtualnej waluty, które przeniosą teraz do pełnej wersji.

Demo pozwalało sprawdzić fragment kampanii. Jeździliśmy także na czas w trybie Sport oraz braliśmy udział w serii wyścigów na różnych nawierzchniach w trybie Arcade.

Można bezpiecznie zakładać, że wersję demonstracyjną sprawdził także Lewis Hamilton, trzykrotny mistrz świata w Formule 1 (a wkrótce zapewne czterokrotny).

Jak poinformowano w nowym zwiastunie, kierowca został specjalnym konsultantem dla Polyphony Digital, udzielając twórcom porad na temat modelu jazdy.

To nie pierwszy raz, gdy Lewis Hamilton odwiedza świat gier wideo. Poprzednim razem był to jednak całkiem inny gatunek - sportowiec wcielił się w jedną z postaci w... Call of Duty: Infinite Warfare.

Gran Turismo Sport ukaże się w Polsce już 18 października, wyłącznie na PS4 i PS4 Pro.

Warto przypomnieć, że według pierwotnych planów gra miała ukazać się w listopadzie 2016 roku. Deweloperzy potrzebowali jednak więcej czasu na dopracowanie rozgrywki i oprawy graficznej oraz udźwiękowienia.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły