Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft Flight Simulator 2024 nie jest grą, więc nie dostanie misji

Ale będą „aktywności”.

Aktywności to nie misje w „growym” rozumieniu tego słowa, ponieważ Microsoft Flight Simulator 2024 nie jest grą - zapewniają twórcy zaawansowanego symulatora lotniczego ze studia Asobo.

Zapewnienia padły w ramach imprezy FlightSimExpo, podczas której deweloperzy ujawnili kilka detali na temat nowej części serii, zapowiedzianej 11 czerwca na imprezie Xbox Games Showcase. Uwagę w trailerze zwróciły właśnie niektóre atrakcje, jak dostawy zaopatrzenia na platformy wiertnicze czy gaszenie pożarów.

Sam Jorg Neumann, szef serii Microsoft Flight Simulator, nazwał jednak zwiastun bardzo „powierzchownym” i nie dziwi się w rozmowie z serwisem RPS, że w społeczności cyfrowych pilotów nie brakuje pytań, ponieważ mamy do czynienia z „największym przedsięwzięciem w świecie lotniczej symulacji”.

- Przeprowadziliśmy kilka ankiet i w opiniach różnych rodzajów graczy pojawiały się prośby o więcej rzeczy do zrobienia - przyznaje. - Powiedzieliśmy sobie więc, że nie ma problemu, zrobimy coś w tym kierunku. Ale nie tworzymy gry, więc nie będą to misje rodem z gier. Otrzymamy dokładnie odwzorowane aktywności lotnicze. Współpracujemy z wieloma organizacjami na całym świecie, zajmującymi się takimi rzeczami: gaszeniem pożarów, poszukiwaniami i ratownictwem.

Już w przypadku poprzedniej odsłony serii sporym problemem był ogromny rozmiar gry, a Microsoft Flight Simulator 2024 ma być przecież jeszcze bardziej rozbudowany. Sebastian Wloch z Asobo tłumaczy, że tytuł udostępniany będzie w systemie, w ramach którego „pobierzemy tylko to, co potrzebne” w aktualnym momencie.

Jeśli o kwestiach technicznych mowa, nowe aktywności wymagają rozbudowania silnika fizycznego, choćby o symulację lin i innych „ciał miękkich”, jak balony na gorące powietrze. Dla eksploratorów wirtualnej Ziemi będzie też więcej dynamicznych elementów, jak zorze polarne, dzikie zwierzęta czy ruch okrętów transportowych.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Microsoft Flight Simulator 2024

Video Game

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze