Skip to main content

Miało powstać drugie Marvel Studios, a zamiast tego są zwolnienia. Szef DC Films odchodzi

Po 4 latach rządów.

Walter Hamada zrezygnował z funkcji prezesa DC Films po 4 latach pełnienia tej funkcji. Na ten moment nie znamy nazwiska następcy, przed którym stoi trudne zadanie. Dyrektor Warner Bros. Discovery, David Zaslav, chciałby bowiem stworzyć filmowe uniwersum DC na wzór dzieł Marvel Studios z cyklu Marvel Cinematic Universe.

Pierwszy raz Hamada pomyślał o odejściu, kiedy to niespodziewanie anulowano tytuł „Batgirl” w fazie postprodukcji. Według źródeł serwisu Deadline, przekonano go jednak, aby dla dobra filmu „Black Adam” został przynajmniej do jego październikowej premiery w celu uniknięcia zamieszania. Teraz wiemy, że formalności związane z jego dymisją są na ostatniej prostej.

Czy Dwayne Johnson w roli Black Adama uratuje DC Films?Zobacz na YouTube

Do największych osiągnięć Hamady możemy zaliczyć dwa najbardziej dochodowe filmy w historii DC, czyli „Aquaman” i „Joker”. Łącznie zarobiły ponad 2,2 miliarda dolarów. Były już prezes, oprócz wielkich i wysokobudżetowych produkcji, chciał także inwestować w autorskie tytuły takie jak „Batman” Matta Reevesa czy hit platformy HBO Max, „Peacemaker”.

To jednak nie uchroniło go przed utratą pracy, ponieważ szef Warner Bros. Discovery, David Zaslav, ma inną wizję. Marzy o tym, aby mieć w swoich strukturach kogoś podobnego do producenta filmowego Kevina Feige’a, który nadzoruje prace Marvel Studios i opiekuje się całym światem MCU. Ponadto, filmowe uniwersum DC ma zostać podzielone na fazy, podobnie jak to jest w marvelowskim świecie superbohaterów.

Mówi się, że nową prezeską DC Films zostanie Emma Watts, dyrektorka wytwórni 20th Century Fox, która ma na swoim koncie takie tytuły jak „Avatar”, „Daredevil” czy obie części „Deadpoola”. Nie potwierdzono jeszcze tej informacji.

Zobacz także