Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Max Payne 2 trafi na PS4 - raport

Wraz z trzema innymi klasykami studia Rockstar z PS2.

Rockstar najwyraźniej zamierza przenieść na PlayStation 4 kolejne cztery klasyki z PS2 - Max Payne 2, Grand Theft Auto: Liberty City Stories, Grand Theft Auto: Vice City Stories oraz Midnight Club 3.

Wpisy poświęcone produkcjom pojawiły się w bazie ESRB - amerykańskiej organizacji przyznającej kategorie wiekowe grom (dzięki, Gematsu). Informacje już co prawda usunięto, ale uważni internauci zachowali kopie.

Max zmierza na PS4

Na razie nieznane są szczegóły na temat wymienionych produkcji w wersji PS4. Najprawdopodobniej posiadacze najnowszej konsoli Sony otrzymają tradycyjny zestaw opcji, obejmujący między innymi odblokowywane podczas zabawy trofea oraz wyższą rozdzielczość ekranu.

Należy też mieć na uwadze, że informacje odnalezione na stronach ESRB mogą okazać się nieprawdziwe. W wielu przypadkach amerykańska organizacja okazywała się jednak wiarygodnym źródłem.

Max Payne 2 ukazało się w 2003 roku na PC, PS2 i pierwszym Xboksie. Gracze wcielają się w tytułowego policjanta z Nowego Jorku, który musi rozwiązać tajemniczy spisek.

W produkcji powraca znany z poprzedniej części - dostępnej już na PS4 - bullet-time, czyli mechanizm spowolnienia czasu. System pozwala w efektywny oraz efektowny sposób eliminować pojawiających się na ekranie oponentów.

Grand Theft Auto: Liberty City Stories i Vice City Stories są specjalnymi odsłonami cyklu przygotowanymi pierwotnie z myślą o przenośnych konsolach. Obie ukazały się odpowiednio w 2005 i 2006 roku na PSP, ale z czasem trafiły na PS2.

Akcja pierwszej z gier toczy się przed wydarzeniami przedstawionymi w trzeciej części głównej serii. Głównym bohaterem jest Toni Cipriani, który wykonuje zróżnicowane zadania dla rodziny Leone.

Vice City Stories przenosi zaś graczy do tytułowego miasta. Podczas zabawy kierujemy poczynaniami Victora Vance'a - byłego żołnierza piechoty morskiej, który postanawia wkroczyć na przestępczą ścieżkę kariery.

Midnight Club 3 to zaś wydana w 2005 roku na PS2, PSP i pierwszym Xboksie gra wyścigowa. W produkcji bierzemy udział w zmaganiach samochodów, zasiadając za wirtualnymi kierownicami zróżnicowanych wozów i motocykli. Pojazdy bazują na rzeczywistych modelach.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze