Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Max Payne 1 i 2 otrzymają remake'i od twórców oryginałów

Pakiet zmierza na PC, PS5 i Xbox Series X/S.

Remedy Entertainment powraca do serii, która uczyniła studio rozpoznawalnym na całym świecie. Zespół nawiązał umowę z Rockstar Games, na mocy której przygotuje remake’i Max Payne i Max Payne 2: The Fall Of Max Payne. Gry ukażą się w jednym pakiecie, na PC, PS5 i Xbox Series X/S.

Finansowaniem, wydaniem i marketingiem odnowionych wersji zajmie się Rockstar, którego firma-matka, a więc Take-Two, jest właścicielem praw do marki Max Payne. Wysokość budżetu jest „typowa dla tytułu AAA od Remedy”.

Projekt jest jeszcze na bardzo wczesnym etapie produkcyjnym, ale wiadomo już, że powstanie na autorskim silniku Remedy Entertainment – Northlight. Napędzał on Quantum Break i Control.

Jesteśmy niezwykle podekscytowani możliwością ponownej współpracy z naszymi partnerami z Rockstar Games, dzięki której będziemy mogli przywrócić fabułę, akcję i atmosferę oryginalnych gier Max Payne na nowe sposoby” - czytamy w oświadczeniu deweloperów.

Pierwsza część serii ukazała się w 2001 roku

Seria Max Payne kojarzona jest przede wszystkim z mechaniką bullet-time, połączoną z charakterystycznymi skokami i unikami głównego bohatera. Prawa do marki sprzedano Rockstarowi w 2002 roku, za 10 milionów dolarów. W 2012 roku ukazała się jeszcze trzecia część - już od Rockstar Games.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze