Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Maskarada to mod do pierwszego Wiedźmina - z akcją po Dzikim Gonie i klimatem noir

Dodatkowa przygoda od fanów.

Fani z grupy eLeR Creative wydali Maskaradę, czyli fabularny mod do pierwszej odsłony serii Wiedźmin od studia CD Projekt Red z 2007 roku.

Projekt - na razie dostępny tylko w polskiej wersji językowej - pobrać mogą wszyscy zainteresowani za pomocą serwisu ModDB. Twórcy podkreślają jednak, że nie jest kompatybilny z modami zmieniającymi rozgrywkę.

Twórcy postawili na fabułę w klimacie noir

Maskarada klimatem nawiązuje do stylistyki noir. Akcję osadzono po wydarzeniach z Wiedźmina 3 w Wyzimiskm Podgrodziu, do którego przybywa karawana kupiecka z Vengerbergu. Okazuje się, że wśród handlarzy jest morderca.

Kierujący Geraltem gracze stają więc przed zadaniem rozwiązania łamigłówki kryminalnej i odnalezienia zabójcy. Jednym z podejrzanych jest zaś między innymi doppler, czyli istota, która potrafi przybrać kształt dowolnej innej osoby.

Modyfikacja oferuje łącznie 14 nieliniowych zadań, których ukończenie - jak przekonują autorzy - zajmuje nawet 8 godzin. Misje przedstawiają „detektywistyczny wątek główny, pełen dowodów, podejrzeń i zagadek” oraz kilka „rozbudowanych” historii pobocznych.

Na potrzeby moda przygotowano nowe modele postaci, w tym autorską wizję dopplera. Sam projekt jest również w pełni udźwiękowiony - nagrano nawet dubbing, choć w Geralta z oczywistych względów nie wcielił się Jacek Rozenek.

Co ciekawe, początki Maskarady sięgają 2008 roku. Wówczas nad modyfikacją pracowała grupa Ifrit Creative Group, której przygody Wesele i Wiedźminkołaj trafiły do edycji rozszerzonej Wiedźmina. Po latach dzieło reaktywowało właśnie eLeR Creative.

Źródło: ModDB, CD Projekt Red

Następnie: Wiedźmin Geralt walczy z zombie w modzie do Resident Evil 2

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły