Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mapa Blood Arena i postać Nyx w zwiastunach Quake Champions

Z fragmentami rozgrywki.

Bethesda opublikowała dwa kolejne zwiastuny nastawionej na zabawę sieciową strzelanki Quake Champions.

Pierwszy film prezentuje Blood Covenant - mapę wzorowaną na lokacji The Camping Grounds z Quake 3 Arena. Na planszy znajdą się znajome dla graczy miejsca, pokroju wyskoczni do wyrzutni rakiet, półki z railgunem czy ciasno ustawionych kolumn.

Nie zabraknie jednak także nowych elementów. Jednym z najważniejszych jest położony pośrodku areny i wypełniony krwią basen - zanurzenie uzdrowi prowadzonego bohatera.

Drugi trailer poświęcono postaci Nyx - przedstawicielce ludu melemów, który korzysta z mocy świętej Kuli Pojmowania. Artefakt daje dostęp do skoku ducha - zdolności umożliwiającej przemieszczanie się między wymiarami.

Umiejętność pozwoli uniknąć wrogiego ostrzału i zająć lepszą pozycję na polu walki. Posłuży też do atakowania przeciwników z zaskoczenia - jeżeli bohaterka zmaterializuje się w miejscu, gdzie przebywa oponent, automatycznie pozbawi nieszczęśnika życia.

Postać potrafi jeszcze odbijać się od ścian, dwukrotnie zwiększając pokonywaną podczas skoku odległość. Twórcy podkreślają, że w trakcie rozgrywki obie wymienione zdolności można łączyć ze sobą.

Zarówno mapa Blood Covenant, jak i bohaterka Nyx pojawią się w nadchodzących testach strzelanki, do których zapisać można się na oficjalnej stronie projektu. Beta powinna wystartować w ciągu kilku najbliższych tygodni.

W Quake Champions podstawą są zmagania między graczami. Twórcy urozmaicą jednak klasyczne starcia na arenach nowoczesnymi dodatkami.

Otrzymamy więc różnych bohaterów - zwanych czempionami - z unikalnymi dla siebie zdolnościami specjalnymi. Autorzy nie zamierzają ograniczyć broni do konkretnych postaci - podobnie jak w Quake 3, oręż podniesiemy z konkretnych punktów mapy.

Gra ukaże się najprawdopodobniej w 2017 roku, tylko na PC. Na razie nie wiadomo, czy produkcja będzie tytułem Free to Play.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze