Skip to main content

Lionhead wyda pierwszą odsłonę serii Fable w odświeżonej wersji HD

AKTUALIZACJA: Zobacz pierwsze screeny z nowej wersji - Fable Anniversary.

Aktualizacja: Larry Hryb potwierdził w najnowszej odsłonie swojego podcastu, że Microsoft wyda odświeżoną wersję pierwszej cześci Fable jako Fable Anniversary.

Główny projektant z Lionhead, Ted Timmins dołączył do dyskusji, by opowiedzieć o szczegółach. Twórcy poprawili jakość tekstur, interfejs użytkownika, czasy ładowania, system oświetlenia, ustawienia sterowania, a nawet animacje postaci. Dodali także nowe i usprawnili stare przerywniki filmowe.

Wraz z Fable Anniversary otrzymamy także zawartość dodatkową z Fable: Zapomniane Opowieści, wydanego na PC.

Gra wspiera teraz osiągnięcia i korzysta z możliwości tabletów SmartGlass, na których wyświetlimy mapy lokacji. Premierę zaplanowano na koniec tego roku.

Poniżej screeny z odświeżonej wersji:

*

Oryginalna wiadomość: Lionhead opublikowało nowy teaser, najprawdopodobniej związany z odświeżoną wersją pierwszej części serii, planowaną na konsolę Xbox 360.

Studio opublikowało krótki zwiastun w serwisie YouTube, sugerując, że gra RPG z 2004 roku ponownie ukaże się na konsoli Microsoftu.

„Oto krótki rzut oka na najnowsze efekty naszej pracy...” - napisało Lionhead.

Bohater zaprezentowany w filmie to Jack of Blades, główny „czarny charakter” w Fable 1. Na samym końcu teasera dodano także logo Xboksa 360, co wskazuja na platformę docelową.

Zobacz na YouTube

Zobacz także