Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Lineage W to "kulminacja" uznanej serii MMO - są pierwsze szczegóły i zwiastuny

Gra pojawi się w jednakowej wersji na całym świecie.
  • Lineage W jest „magnum opus” twórców cyklu
  • Gra powstaje na silniku Unreal Engine i zaoferuje grafikę 3D
  • Wszyscy użytkownicy będą grać na wspólnym serwerze

NCSoft zapowiedziało Lineage W, czyli kolejną odsłonę uznanej serii MMO z Korei. W komunikacie prasowym gra określana jest jako projekt mobilny, ale trafi nie tylko na urządzenia z iOS i Androidem, ale również PC, PS5 i Switcha. Premiera jeszcze w 2021 roku.

Twórcy przekonują, że produkcja jest kulminacją 24-letniej historii cyklu, stawiając na jej najważniejsze elementy. Tytuł powstaje od czterech lat na silniku Unreal Engine i zaoferuje grafikę w pełnym 3D, choć akcja zostanie - tak jak w pierwszej odsłonie - przedstawiona w rzucie izometrycznym.

Autorzy obiecują, że - w przeciwieństwie do wcześniejszych odsłon - na całym świecie pojawi się jedna wersja gry. Wszyscy zaintersowani będą toczyć zmagania na wspólnym serwerze - jeden z opublikowanych materiałów prezentuje starcie z udziałem wielu uczestników zabawy.

W planach jest system tłumaczący na bieżąco wypowiedzi użytkowników, co pozwoli komunikować się osobom z różnych krajów. Deweloperzy zaimplementują również funkcję zamiany mowy na tekst. Do tego rozgrywka międzyplatformowa.

Według twórców, produkcja położy nacisk na mroczniejszy klimat niż w poprzednich odsłonach. Ujawniono też cztery klasy postaci: księcia, rycerza, maga i elfa. Każdy z bohaterów otrzyma unikalną dla siebie wątek fabularny.

Dokładna data premiery Lineage W nie jest znana, ale na oficjalnej stronie internetowej projektu wystartowała już wstępna rejestracja - zapisanie się nagradzane jest bonusowymi przedmiotami do wykorzystania w trakcie przygody, gdy MMO już zadebiutuje.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze