Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

LEGO bierze się za Sonica? Producent ma szykować nowe zestawy

Jeż w klockowej odsłonie.

Po udanych zestawach z postacią Mario, LEGO najwyraźniej postanowiło stworzyć również zestawy z niebieskim jeżem Sonic’iem. Te mają trafić do sprzedaży w sierpniu przyszłego roku.

O sprawie informuje niemiecki serwis Promobricks, powołując się na doniesienia kilku sprawdzonych leakerów. Zestawy rozwijane były od dłuższego czasu pod nazwą kodową „Lemon” i oparto je na projekcie fana, który zdobył dwa lata temu wystarczająco dużo głosów w ramach plebiscytu LEGO Ideas i trafił do sprzedaży.

Jak możemy się dowiedzieć, pierwsza kolekcja ma składać się z pięciu zestawów, zawierających od 292 do nawet 802 elementów. Każdy będzie reprezentował kultowe poziomy z oryginalnych gier firmy SEGA. Konstrukcje będzie można łączyć ze sobą, tworząc długie „tory”. Zebrane informacje zamieszczamy poniżej:

  • Zestaw nr. 76990 - 292 elementy, 29,99 dolarów (ok. 132 zł)
  • Zestaw nr. 76991 - 376 elementów, 39,99 dolarów (ok. 175 zł)
  • Zestaw nr. 76992 - 388 elementów, 49,99 dolarów (ok. 220 zł)
  • Zestaw nr. 76993 - 615 elementów, 59,99 dolarów (ok. 265 zł)
  • Zestaw nr. 76994 - 802 elementy, 99,99 dolarów (ok. 440 zł)
Oryginalny projekt z konkursu LEGO Ideas

Nie wiadomo na ten moment, jakie dokładnie plansze będą przedstawiać zestawy. Oryginalny projekt, wyłoniony w ramach programu Ideas, przedstawiał kultowy poziom „Green Hill Zone” z pętlą, postacią Dr. Robotnika oraz jego pomagierów, a także inne charakterystyczne elementy świata gry.

Co ciekawe, przecieki mówią także o nowym gadżecie, czyli specjalnej wyrzutni. Po umieszczeniu figurki Sonica w specjalnej kuli, użytkownik miałby możliwość wystrzelenia postaci, aby ta z dużą prędkością pokonała całą planszę. Uzyskalibyśmy wówczas efekt, z jakiego słynie inna kultowa marka zabawek, czyli modele samochodów Hot Wheels.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Sonic The Hedgehog

Android, iOS, PS3, Xbox 360, Nintendo Wii

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.
Komentarze