Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Łatka Mario Kart 8 Deluxe usuwa z gry „gest Kozakiewicza”

Nieładnie, Inkling Girl.

Wyścigowe Mario Kart 8 Deluxe doczekało się dzisiaj rano aktualizacji na Switch. Patch usuwa z gry jeden z gestów zwycięstwa, uznawany w niektórych krajach za obraźliwy.

Jedna z dostępnych postaci - Inkling Girl ze Splatoon - mogła częstować oponentów klasycznym „gestem Kozakiewicza”, znanym międzynarodowo pod nazwą bras d'honneur.

Nowa postać w Mario Kart 9?

Deweloperzy z Japonii nie mieli zapewne złych zamiarów, ponieważ charakterystyczne skrzyżowanie ramion jest uznawane w tym kraju jako oznaka zwycięstwa.

W innych krajach gest jest jednak uznawany na obraźliwy, zwłaszcza w Ameryce Łacińskiej, Francji, Hiszpanii, Polsce czy w Rosji, szczególnie w Moskwie w 1980 roku.

Jak się okazuje, znaczenie „gestu Kozakiewicza” również zależy od kraju. W Brazylii ruch określa się „bananem”, a całość jest równoznaczna z wyciągnięciem środkowego palca. W Meksyku i na Malcie - co interesujące - obraża się w ten sposób wyłącznie matkę adresata.

Porównanie przed i po znaleźć można poniżej:

Przed...
...i po

Inkling Girl wyciąga teraz w górę tylko jedną rękę, więc nikt nie powinien się obrazić.

Mario Kart 8 Deluxe w wersji 1.1 to także kilka innych, pomniejszych zmian, jak wyświetlanie imion przeciwników w kamerze wstecznej, oglądanie poczynań znajomych czy poprawione działanie zegara w trybie turniejowym.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze