Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Larian szykuje coś dużego. Studio nie może się nachwalić nowego patcha do Baldur's Gate 3

Aż 30 GB zmian i nowości.

Ogłoszony niedawno piąty patch do Baldur's Gate 3 zapowiada się na jedną z najbardziej przełomowych aktualizacji w historii rozwoju gry. Tak przynajmniej zdają się sugerować deweloperzy z Larian, którzy nie mogą przestać zachwalać tego, co przygotowali.

Patch 5.0 jest naprawdę dobry” - przyznał w serwisie X Michael Douse, dyrektor ds. wydawniczych. „Spędziłem cały dzień na rozmowach z deweloperami i ekipą - wszyscy byli niezwykle dumni z przygotowanych zmian. Zdradzę Wam, że mówili: »w końcu udało nam się to zrobić«! To bardzo ciekawe, że tak wielu z nich chciało doprowadzić tę grę do perfekcji”.

Równie, a może nawet i jeszcze bardziej zadowolony z działań zespołu wydaje się Swen Vincke - szef Larian Studios. „Mamy już przygotowany cały opis patcha 5.0, który zawiera masę poprawek i usprawnień stworzonych z miłości do gry. Przechodzimy właśnie przez ostatnie kontrole jakości i trzymamy kciuki, żeby wszystko poszło sprawnie, bo naprawdę chcemy go wydać. To naprawdę masa różnych dobroci” - napisał.

Belgijskie studio nie potwierdziło konkretnej daty premiery patcha, ale wiadomo już od dłuższego czasu, że trafi do Baldur's Gate 3 jeszcze w tym tygodniu. Nowości i zmian będzie bardzo dużo, więc gracze powinni przygotować zawczasu sporo wolnej przestrzeni na dysku, a być może rozważyć nawet przeinstalowanie gry.

Patch 5 ukaże się już wkrótce! Ta aktualizacja waży około 30 GB i wymagała około 130 GB wolnego miejsca do zainstalowania. Jeśli nie macie przestrzeni na pobranie łatki, zalecamy odinstalowanie Baldur's Gate 3, a następnie ponowne pobranie ulepszonej wersji” - napisano w komunikacie. Wiele wskazuje na to, że wśród wspomnianych niespodzianek znajdzie się rozbudowany epilog z szaloną imprezą.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Baldur's Gate III

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze