Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Konsole Xbox pozwolą streamować prosto na Discord

Nadchodzą też inne funkcje.

Microsoft opisał w szczegółach wrześniową aktualizację oprogramowania konsol Xbox Series X/S. Wśród najważniejszych nowości jest streamowanie bezpośrednio do aplikacji Discord, a także aktualizacja adaptacyjnego odświeżania VRR.

Opcja związana z Discordem trafi do użytkowników w tym tygodniu. Potrzebne będzie oczywiście połączenie kont z popularną aplikacją, lecz później transmitowanie do znajomych powinno już być szybkie i bezproblemowe. „W sam raz na Starfield!” - czytamy w opisie na oficjalnym blogu.

Variable Refresh Rate (VRR) pozwala dynamicznie dostosować odświeżanie ekranu telewizora czy monitora do aktualnie wyświetlanej liczby klatek na sekundę, co znacznie zmniejsza poczucie zacinania w obliczu ewentualnych spadków. Sama funkcja nie jest nowością na Xbox Series X/S, lecz teraz ustalimy, czy ma być domyślnie włączona, wyłączona, czy też aktywna tylko podczas grania.

Idąc dalej, zakładka Nagród pozwoli w łatwy sposób podejrzeć i odebrać zbierane punkty. Jest też opcja pytania znajomych o zaproszenie do gry, a także możliwość nagrywania 60-sekundowych klipów dźwiękowych, które możemy następnie dołączać do raportów na temat zachowania graczy, również na Xbox One. Ta nowość działa jak na razie wyłącznie w krajach anglojęzycznych.

Nowa zakładka na nagrody

Kolejne innowacje we wrześniowej aktualizacji to powiadomienia na temat gier, które dodaliśmy do listy życzeń - nie przegapimy promocji, dostępności w Game Passie lub premiery. Nie trzeba już też wstawać z kanapy, by sparować nowe urządzenia z konsolą.

Na koniec usprawnienia w aplikacji Xbox na PC. Mowa o „nowych funkcjach i szybszym działaniu”. Poprawiono czasy ładowania stron, a także wprowadzono nowe fonty, style przycisków i animacje. Do tego filtry dla gier zainstalowanych, posiadanych i znajdujących się w Game Passie, zwijana lista „Graj później”, skonsolidowane menu ustawień, odliczanie do debiutu i tak dalej.

Część z opisywanych nowości powinna być już dostępna, inne pojawią się jeszcze w tym tygodniu.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze