Skip to main content

Kolejny projekt Hideo Kojimy nie będzie zwykłą grą - sugeruje producent

Zacieranie granic.

Magazyn Famitsu opublikował tradycyjny artykuł, w którym pyta deweloperów o plany na nadchodzący rok. Wypowiedział się między innymi Hideo Kojima.

Jak zapewnił, jego nadchodząca gra to „duży tytuł, a także nowe wyzwanie. Podczas gdy granice pomiędzy różnymi rodzajami rozrywki będą się w najbliższej przyszłości zacierać, chciałbym wykorzystać nadchodzący rok, by rzucić wyzwanie różnym mediom i środkom przekazu” - wyjaśnił.

Jak na Kojimę przystało, w wypowiedzi brakuje konkretów, lecz wszystko wskazuje na to, że popularny producent ponownie planuje coś innowacyjnego. Nawet jeśli innowacje skończą się na przedpremierowych zapowiedziach.

Zobacz na YouTube

Ciekawe mogą być słowa o zacieraniu granic między rodzajami rozrywki. Japoński producent nie od dzisiaj słynie z zainteresowania filmami i serialami, co może sugerować kierunek dla jego przyszłego projektu.

„Przez długi czas pracowałem z moim zespołem zdalnie, więc wielką frajdą jest możliwość spotkania się [w biurze - dop. red.] i pracowania nad projektem! Przypomina mi to radość ze wspólnego tworzenia nowych rzeczy czy zabawy w piaskownicy, gdy byłem dzieckiem” - napisał Kojima już w listopadzie ubiegłego roku.

Dodał wtedy, że jego zespół prowadzi „eksperymenty” związane z tajemniczym tytułem, co pokazał na udostępnionych zdjęciach. Teraz napisał także na Twitterze, że chce zaangażować się w projekty związane z radio i wideo.

Zobacz także