Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kolejne plotki o następcy Switcha. Zapowiedź na Gamescomie?

Mamy alternatywną teorię.

Ostatnio coraz częściej słyszymy o nowej konsoli Nintendo, która ma zastąpić popularnego Switcha. Doniesienia zza branżowych kulis sugerują premierę w przyszłym roku, ale zapowiedź może odbyć się znacznie wcześniej, choć w niespodziewanym miejscu. | PLOTKA

Ledwie we wtorek informowaliśmy, że zdaniem branżowych insiderów następca Switcha może zadebiutować już w przyszłym roku, a pierwsi twórcy gier podobno otrzymali już zestawy deweloperskie. Nintendo na razie milczy, ale mówi się o kolejnym urządzeniu z opcją przenośnej rozgrywki, a także o większej pamięci, obsłudze kartridży, a nawet profilach użytkowników wzorowanych na PlayStation i Xboksie.

Tymczasem brytyjski portal Start Menu twierdzi, że pozyskał informacje ze „źródła będącego w stałym kontakcie z wieloma studiami i posiadaczami platform”, którego zdaniem zapowiedź nowej konsoli Nintendo miałaby odbyć się już podczas rozpoczynających się 24 sierpnia targów Gamescom 2023 w niemieckiej Kolonii. Podobno informacje dotarły do redakcji jeszcze pod koniec lipca, ale dziennikarze zrezygnowali z opisywania tej historii przez brak przekonujących dowodów.

Ostatecznie redakcja Start Menu zdecydowała się poruszyć temat, co uargumentowano zbieżnością przecieku z opublikowanymi później przez VGC i potwierdzonymi przez Eurogamer doniesieniami o przyszłorocznej premierze sprzętu. Zastanawiające jest jednak to, że urządzenie miałoby zostać zaprezentowane podczas Gamescomu, który zdaje się ostatnim miejscem, w jakim Nintendo mogłoby ogłosić coś tak ważnego, jak nowa konsola.

Nie chodzi tu o prestiż targów, które są jedną z największych tego typu imprez w Europie, a raczej o fakt, że Nintendo koncentruje większość swoich sił i zarządu na terenie Japonii i Stanów Zjednoczonych, a rynek europejski niemal od zawsze zdawał się być na odrobinę dalszym planie. Bardziej prawdopodobne, że zapowiedź nastąpi w tym samym tygodniu, co Gamescom, choć niekoniecznie na samych targach - Japończycy mogą zamiast tego zorganizować cyfrowe Nintendo Direct. Jeśli tak się stanie, to następcę Switcha możemy zobaczyć już między 22 a 27 sierpnia.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze