Skip to main content

Kolejna perełka Ubisoftu zmierza na Steam. Prince of Persia: The Lost Crown z datą wydania

Idealnie przed premierą dodatku.

Prince of Persia The Lost Crown to kolejny tytuł Ubisoftu, który dołączy wkrótce do katalogu gier na Steamie. Ceniona metroidvania zagości na platformie Valve już 8 sierpnia tego roku.

Wygląda na to, francuski wydawca nabiera coraz większego tempa w udostępnianiu swoich tytułów w sklepach innych dystrybutorów. Prince of Persia: The Lost Crown zadebiutowało 18 stycznia i jak na razie pozostaje dostępne wyłącznie przez Ubisoft Connect i Epic Games Store. Wydanie na Steamie zadebiutuje więc z około 7-miesięcznym opóźnieniem.

Warto mieć jednak na uwadzę, produkcje kupowane przez Steam i Epic Games Store i tak uruchamiają po prostu aplikację Ubisoft Connect, z której to dopiero włączymy tytuł. Zawsze to jednak miła opcja dla kolekcjonerów i graczy, którzy wolą trzymać gry w jednym miejscu.

Niezależnie od osobistej motywacji, tytuł sprawdzić warto. „Prince of Persia: The Lost Crown to bardzo wysokiej jakości gra, przy której świetnie się bawiłem. Nawet jeśli ortodoksyjnemu fanowi serii ciężko będzie ją uznać za kolejne, pełnoprawne wydanie na miarę Piasków czasu, Duszy Wojownika i Dwóch Tronów, a jedynie swego rodzaju spin-off, to i tak jest to pozycja zdecydowanie warta ogrania” - napisał Maciek w swojej recenzji.

Jak widać po średniej ocen w agregatorze Metacritic, wielu dziennikarzy jest podobnego zdania. Warto też dodać, że gra jest regularnie rozwijana, a we wrześniu tego roku otrzyma pierwsze fabularne DLC o tytule Mask of Darkness.

Zobacz także