Skip to main content

Kojima znowu odlatuje. Jego kolejna gra jest „jak nowe medium”

Następna rewolucja.

Hideo Kojima obiecywał, że wraz z Death Stranding kreuje nowy gatunek. Teraz japoński reżyser idzie o krok dalej i zapewnia, że tworzy tytuł, który będzie „jak nowe medium”, rewolucjonizujące nie tylko świat gry wideo, ale i filmów.

„To prawie jak nowe medium” - zadeklarował w rozmowie z dziennikiem The Guardian, mówiąc właśnie o nowym projekcie. „Jeśli się uda, sporo się ruszy nie tylko w branży gier, ale także w świecie filmów”.

Kojima nie podał niestety żadnych innych szczegółów. Dodał jedynie, że jednym z wyzwań jest przygotowanie odpowiedniej infrastruktury, co sugeruje jakąś formę sieciowej interakcji.

„Udane eksperymenty to jedno, ale droga od eksperymentów do czegoś, co jest dostępne do codziennego użytku, jest bardzo długa” - dodał, tylko potęgując pytania. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że Kojima Productions rozwija obecnie dwie produkcje: Death Stranding 2 oraz tajemnicze Overdose.

Można bezpiecznie założyć, że mowa właśnie o tym drugim projekcie. W czerwcu informowaliśmy, że w główną bohaterkę wcieli się tutaj Margaret Qualley, która w pierwszym Death Stranding zagrała Mamę. Czy akcja toczy się więc w tym samym uniwersum? Kto wie.

Słowa o budowaniu infrastruktury mogą sugerować, że Overdose to tajemniczy projekt, który słynny reżyser przygotowuje dla Microsoftu, z wykorzystaniem serwerów rozproszonych „w chmurze” - technologii Azure i Xbox Cloud.

Zobacz także