Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Już ponad 250 osób pracuje nad nowym Wiedźminem

Wkrótce dołączą kolejni.

Ponad 250 deweloperów CD Projektu zajmuje się obecnie projektem Polaris - jak brzmi nazwa kodowa kolejnej odsłony zasłużonej serii Wiedźmin, na bazie uniwersum Andrzeja Sapkowskiego.

Liczbę ujawniono wczoraj wieczorem, po publikacji najnowszego raportu finansowego. Do drużyny dołączą wkrótce dziesiątki kolejnych osób, gdy tylko uda się z powodzeniem zamknąć rozdział pod tytułem „Cyberpunk 2077: Widmo Wolności”.

- Pod koniec lipca zespół zajmujący się przedpremierową fazą Phantom Liberty składał się z 300 osób - ujawnił Adam Kiciński, szef CD Projektu, podczas rozmowy z inwestorami. - To mniejsza liczba niż pod koniec 2022 roku, lecz nadal nasz największy zespół. Z drugiej strony, oddział Polaris do końca lipca rozrósł się do niemal 260 osób.

- Po wydaniu Widma Wolności przeniesiemy dużą część tego zespołu do prac nad Polaris - dodał później. Jak wyjaśniono w raporcie finansowym, polska firma w pierwszej połowie obecnego roku wydała na prace rozwojowe - tworzenie gier - już ponad 160 milionów złotych.

Podział obowiązków

- Poza ostatnim, najbardziej intensywnym etapem produkcji Widma Wolności, od początku roku kontynuowaliśmy również prace nad pozostałymi projektami - przede wszystkim pierwszą grą z nowej trylogii wiedźmińskiej. Łącznie nasze nakłady na prace rozwojowe przekroczyły w pierwszym półroczu 160 mln zł - wyjaśniał dyrektor do spraw finansowych, Piotr Nielubowicz.

Nowe produkcje w świecie Wiedźmina zapowiedziano w marcu 2022 roku. To nie tylko Polaris - pełnoprawny początek nowej trylogii - ale także remake „jedynki” oraz mniejszy projekt ze Stanów Zjednoczonych, który borykał się niedawno z pewnymi problemami.

Read this next