Skip to main content

Assassin’s Creed w Japonii postawi podobno na dwójkę postaci

Nie tylko ninja.

Assassin’s Creed z akcją w Japonii - znany obecnie jedynie pod nazwą Codename Red - zaoferuje najwyraźniej dwie postacie do wyboru. Wygląda więc na to, że wcielimy się nie tylko w wojownika ninja.

Nieoficjalne wieści o takiej treści przekazał Tom Henderson z serwisu Insider-Gaming, powołując się na własne źródła wewnątrz francuskiej korporacji. Pierwsze doniesienia o dwójce bohaterów ujawniono już w lutym, a teraz otrzymaliśmy szereg dodatkowych detali na ich temat.

Jeśli wierzyć popularnemu leakerowi, zagramy nie tylko jako shinobi, ale także jako samuraj, a więc postać w mniejszym stopniu stawiającą na skradanie. Pierwszy teaser gry sugerował, że samuraj będzie kobietą, więc można chyba bezpiecznie założyć, że druga opcja to mężczyzna, zgodnie z poprzednimi odsłonami serii.

Henderson dodaje, że ninja będzie rzekomo imigrantką z Afryki, zaznajomioną z naukami zakonu asasynów. Dowiadujemy się także, że Codename Red w znacznie większym stopniu postawi na skradanie, a wśród inspiracji odpowiedzialnego za prace studia z Quebecu wymieniono Splinter Cell oraz Hitmana. Wróci ukrywanie ciał, chowanie się w trawie, gaszenie świateł i tak dalej.

Leaker nie wie, kiedy japoński Assassin’s Creed może zostać szerzej zaprezentowany. Obecnie premiera planowana jest podobno na jesień przyszłego roku, choć opóźnienie na 2025 r. podobno nie byłoby większą niespodzianką. Na czerwcowych targach E3 Ubisoft skupi się rzekomo na AC: Mirage oraz na AC: Nexus na sprzęt VR, a przed AC: Red powinno ukazać się jeszcze mobilne AC: Jade.

Zobacz także