Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Jak przenieść gry z PS4 na PS5? Film instruktażowy od Sony

Cztery metody.
  • Sony radzi, jak przenieść gry z PS4 na PS5
  • Użytkownik może wybrać jedną z czterech metod
  • To transfer danych, użycie płyty, wykorzystanie dysku zewnętrznego lub skorzystanie z PS Store

Sony opublikowało materiał, który tłumaczy, jak przenieść gry i dane z konsoli PlayStation 4 na PlayStation 5, aby korzystać z funkcji wstecznej kompatybilności w ramach zakupionych poprzednio gier.

Pierwszy sposób to transfer danych. Należy zaktualizować system PS4 do najnowszej wersji, a także zalogować się na tym samym koncie, które planujemy używać na PS5. Następny krok to podłączenie PS4 do tej samej sieci, co nową konsolę. Na ekranie PS5 powinny pojawić się instrukcje dotyczące przeniesienia danych. Proces można przyspieszyć, łącząc urządzenia przewodem ethernet.

Właściciele gier na płytach mogą wsunąć nośniki do nowej konsoli, żeby produkcje zainstalowały się na PS5 automatycznie. Gry z PS4 można też uruchomić, podłączając do PS5 dysk zewnętrzny, na który wcześniej przeniesiono dane - Sony zaleca wręcz takie podejście, które pozwoli na pozostawienie miejsca na dysku SSD dla gier powstałych z myślą o PS5.

Jeżeli użytkownik nabył w przeszłości gry na PS4 używając PlayStation Store, może po prostu zalogować się na PS5 tym samym kontem, a następnie pobrać gry z poziomu biblioteki lub wspomnianego sklepu.

Aby przenieść stany zapisu do nowej konsoli, należy użyć transferu danych. Subskrybenci PS Plus mają też możliwość wysłania zapisów do „chmury”, a następnie pobrania ich na PS5. Ostatnią metodą jest wykorzystanie nośnika danych USB.

Premiera PS5 w Polsce odbędzie się 19 listopada.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze