Skip to main content

Iron Man to początek. EA ma umowę z Marvelem na więcej gier

Będzie też Czarna Pantera?

Electronic Arts sprecyzowało, że podpisana we wrześniu umowa z Marvelem obejmuje „co najmniej trzy” nowe gry akcji. Każda opowie oryginalną historię i ukaże się na PC oraz konsolach.

Pierwszą pozycją będzie potwierdzony już tytuł z Iron Manem od studia Motive. Poza tym nie znamy żadnych detali, choć nieoficjalnie już w lipcu wspominano, że EA przygotowuje też pozycję o Czarnej Panterze. Projekt o roboczej nazwie Rainier jest ponoć nastawiony na rozgrywkę w pojedynkę i zaoferuje otwarty świat.

„Od dawna jesteśmy fanami Marvela, więc jest to wspaniały moment dla naszych deweloperów, a także dla graczy i fanów” - zapewnia Laura Miele, dyrektor operacyjna Electronic Arts. „Nie możemy się doczekać powitania Marvela w rodzinie twórców EA i wiemy, że ta współpraca przełoży się na wyjątkowe wrażenia dla graczy”.

Ilustracja zapowiadająca grę Iron Man od EA
Ten projekt już potwierdzono

Jeśli o Iron Manie mowa, wysiłki nad projektem nadzoruje Olivier Proulx, odpowiedzialny ostatnio za Guardians of the Galaxy w Eidos Montreal. „Zespół Motive zaczyna prace nad grą i z niecierpliwością czekam, aż gracze dowiedzą się więcej w odległej przyszłości” - dodał Jay Ong, wiceprezes Marvela, odpowiedzialny za gry.

Sformułowanie „odległa przyszłość” powinno być wskazówką na temat daty premiery. Projekt z Czarną Panterą ujawnił nieoficjalnie Jeff Grubb. Za projekt odpowiada ponoć utworzone w ubiegłym roku studio z Seattle, dowodzone przez Kevina Stephensa - byłego szefa Monolith Productions. Deweloper nadzorował rozwój Śródziemie: Cień Mordoru i Śródziemie: Cień Wojny.

Zobacz także