Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gra Iron Man od EA „musi być innowacyjna” - zapewniają twórcy

To „życiowa szansa” dla studia.

Potwierdzona we wrześniu gra Electronic Arts z Iron Manem nie ujrzy światła dziennego jeszcze przez długi czas, lecz twórcy wydają zdawać sobie sprawę z faktu, jak duży potencjał ma rozwijana przez nich licencja Marvela.

Patrick Klaus - szef odpowiedzialnego za prace studia EA Motive - przyznaje w rozmowie z Eurogamerem, że przygotowanie nowej opowieści tego superbohatera to „życiowa szansa”, którą jego zespół traktuje bardzo poważnie.

„To stało się już częścią naszego DNA - szanowanie licencji zarówno z pokorą, jak i z pewnością siebie i pasją” - zapewnia. Firma zajmowała się wcześniej Star Wars: Squadrons, a obecnie kończy remake Dead Space, więc z całą pewnością ma doświadczenie w sferze znanych marek.

Gra musi być duża, musi być innowacyjna, musi odpowiednio prowadzić opowieść” - dodaje Klaus, mówiąc już o Iron Manie. „Potrzebujemy czasu, by spróbować pewnych rzeczy i upewnić się, że posiadamy kreatywną wizję i kierunek, który będzie świeży, unikatowy i wystarczająco wyróżniający się na tle innych gier Marvela czy pozycji action RPG. Na tym się koncentrujemy”.

Grafika promująca grę Iron Man od EA
To jedyny materiał z opisywanej gry

Jak wiemy od września, wysiłki nad projektem nadzoruje Olivier Proulx, odpowiedzialny ostatnio za Guardians of the Galaxy w Eidos Montreal. Przedstawiciel Marvela zapewnia, że w planach jest „list miłosny do legendarnego herosa, w postaci niezrównanej gry Iron Man”. Poza tym nie znamy żadnych konkretów.

Tymczasem fanów superbohaterów z popularnego uniwersum czeka interesujące kilka nadchodzących lat. W planach jest przecież jeszcze Spider-Man 2 oraz tytuł z Wolverine w roli głównej, oba tworzone przez Insomniac.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze