Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horror „Piątek trzynastego” doczeka się rebootu. Zajmie się nim reżyser oryginału

Ma w planach także inne projekty.

Reżyser Sean S. Cunningham, który zapoczątkował słynny cykl horrorów pod tytułem „Piątek trzynastego”, postanowił nagrać kinowy reboot swojego kultowego dzieła. Filmowiec ma w planach także inne projekty.

Przypomnijmy, że film Cunninghama rozpoczął ponad czterdzieści lat temu jedną z najdłuższych serii w historii kina. Do 2009 roku doczekaliśmy się w sumie dwunastu horrorów, które powstały w ramach uznanej marki. Wielokrotnie mówiło się o definitywnym zakończeniu cyklu, ale wciąż powstawały nowe części filmu „Piątek trzynastego”. W ostatnich latach jednak ciągle toczono spory sądowe o prawa autorskie do serii, więc nie było mowy o nowych projektach.

„Piątek trzynastego” z 2009 roku to ostatni remake serii, za którą tęskni wielu fanów

Redakcja portalu Bloody Disgusting poinformowała, że skomplikowany proces został zakończony, co popchnęło Cunninghama do realizacji swoich pomysłów. Co ciekawe, filmowiec nie tylko chce wyprodukować reboot filmu „Piątek trzynastego”, ale także stworzyć nową wersję znanego horroru „Dom” z 1985 roku, która ma jednocześnie przerażać, ale i bawić widzów. Mówi się także o potencjalnej grze opartej na kultowej produkcji.

Ponadto Cunningham pracuje również nad filmem „The Night Driver”, opowiadający historię obwoźnego sprzedawcy leków, którego prześladuje szalony zabójca. We wszystkich trzech projektach filmowcowi pomaga scenarzysta Jeff Locker i reżyser Jeremy Weiss. Nie znamy dokładnych dat premier nadchodzących produkcji. Wiemy natomiast, że debiut rebootu „Domu” planowany jest na 2024 rok.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Jakub Jusiński

Jakub Jusiński

Autor

Wielki fan kina wojennego i dramatów historycznych. Kuba zajmuje się głównie pisaniem newsów ze świata filmów, seriali i VOD.

Komentarze