Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Zero Dawn na PS5 od teraz w 60 FPS - jest patch

Twórcy spełnili prośby fanów.

Wczoraj wieczorem studio Guerilla Games opublikowało oczekiwaną przez fanów aktualizację, która do Horizon Zero Dawn na PS5 dodaje opcję zabawy w 60 klatkach na sekundę.

Patch o numerze 1.53 nie tylko zwiększa liczbę FPS, ale także z ustawień wizualnych usuwa tryb skupiający się na grafice, gdy produkcja działa na PlayStation 5. Lista zmian obejmuje również usprawnione wczytywanie danych na nowej konsoli Sony.

Prowadzony w serwisie YouTube kanał ElAnalistaDeBits przygotował materiał, w którym porównano wydajność pozycji na trzech platformach - PS5, PS4 Pro i PS4. Na pierwszym ze sprzętów grę włączono już w 60 FPS.

Przypomnijmy, że Horizon Zero Dawn nie otrzymało nigdy „natywnej” wersji PS5, czyli dostosowanej specyficznie pod urządzenie. Wszystkie wdrożone ulepszenia dotyczą więc tytułu uruchamianego w ramach wstecznej kompatybilności.

Aktualizacja pierwszej części cyklu towarzyszy wczorajszej informacji o opóźnieniu premiery kontynuacji, a więc Horizon Forbidden West. Gra nie ukaże się bowiem w tym roku - jak planowano dotychczas - a dopiero 18 lutego 2022 roku.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze