Skip to main content

Horizon Forbidden West - tworzenie strzał i innej amunicji

Pociski, oszczepy, bomby i inne.

Tworzenie strzał oraz innych rodzajów pocisków w Horizon Forbidden West jest niezwykle proste. Nie wymaga nawet zatrzymywania rozgrywki czy wejścia do specjalnego menu.


Na tej stronie:


Wytwarzanie amunicji

Aby tworzyć strzały czy inne pociski, przytrzymaj L1, by otworzyć menu wyboru broni. Wskaż teraz broń, do której chcesz wytworzyć amunicję i skorzystaj z opcji Wytwórz (1), a więc przytrzymaj X.

Zwróć uwagę, ile amunicji otrzymasz (2) z pojedynczego wytworzenia oraz jakie surowce są do tego wymagane (3). Jeżeli nie masz wystarczającej liczby odpowiednich surowców, wytworzenie amunicji będzie niemożliwe.

Oto kilka przydatnych informacji odnośnie tworzenia amunicji:

  • Im dłużej trzymasz X, tym więcej amunicji wytwarzasz - aż do wytworzenia maksymalnej liczby. Sprawdź, jak przenosić więcej strzał i amunicji
  • Im bardziej zaawansowana i śmiercionośna broń, tym więcej rzadkich surowców potrzebujesz do wytworzenia amunicji
  • Strzały do łuków bez żadnych mocy żywiołów są bardzo „tanie” do wytworzenia: potrzebujesz jedynie okruchów metalu i gałęzi
  • Pamiętaj, że jeżeli nie masz przy sobie surowców do stworzenia amunicji, nie oznacza to, że nie posiadasz ich wcale. Być może znajdują się w schowku
  • Nie można wytworzyć amunicji do broni, której nie masz na kole wyboru broni

Wydajniejsze tworzenie amunicji

Na drzewku umiejętności możesz kupić zdolności, które pozwalają ci wydajniej tworzyć amunicję.

Jedna z tych umiejętności to Ekspertka od amunicji (4), która sprawia, że tworzysz więcej amunicji z tej samej ilości surowców. Znajdziesz ją na drzewku Łowczyni - ma symbol dwóch strzał.

Druga zdolność to Ekspertka od warsztatów (5), również z drzewka Łowczyni. Nie dość, że odblokowuje ona możliwość tworzenia amunicji w warsztatach (6), to jeszcze sprawia, że tworząc amunicję w warsztatach zużywasz mniej surowców.

Jeżeli często brakuje ci surowców do wytworzenia amunicji, Ekspertka od amunicji i Ekspertka od warsztatów to świetny wybór. Zauważ, że Ekspertkę od amunicji możesz kupić podwójnie, w dwóch różnych miejscach drzewka. Podwójne kupno podniesie umiejętność do 2. poziomu.

Następnie: Horizon Forbidden West - kucharze i jedzenie

Spis treści: Horizon Forbidden West - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Horizon Forbidden West - Grynszpan, zielony kryształ

Zobacz także