Skip to main content

Horizon Forbidden West - Kłopoty po szyję

Aloy ratuje górników uwięzionych w kopalni.

Zadanie Kłopoty po szyję w grze Horizon Forbidden West zaczynamy na północnym krańcu osady Złomianki (1).

Musimy porozmawiać z mężczyzną leżącym na łóżku

Opowie nam o wypadku, do którego doszło w kopalni. Po wypytaniu Arnufa o wszystkie szczegóły zgadzamy się pomóc i ruszamy do kopani. Kierujemy się na północ od Złomianek (2).

Po dotarciu na miejsce znajdziemy zrozpaczonych górników. Musimy porozmawiać ze sztygarem Korvendem (3), który opatruje rannego przed wejściem do jaskini.

Zamieniamy z nim kilka słów o przyczynach katastrofy i zgadzamy się uratować uwięzionych wewnątrz wyrobiska mężczyzn.

Wchodzimy do wnętrza kopani. Główny szyb jest zawalony, ale możemy przecisnąć się przez wąski wyłom (4) po lewej od wejścia.

Wchodzimy do wody i nurkujemy. Musimy opłynąć duży filar na środku i skierować się do korytarza po prawej stronie.

Po wypłynięciu na powierzchnię w następnym pomieszczeniu rozmawiamy z górnikami. Po otrzymaniu nowych informacji wskakujemy do wody i przepływamy pod belkami (5).

Gdy wypłyniemy w dużej jaskini, musimy skierować się do rusztowania na przeciwnym brzegu. Używamy dwóch drabin (6), aby wejść na górę.

Przeskakujemy po belkach i trafiamy do kolejnej pieczary. Trafimy tutaj na kilka Norników. Możemy z nimi walczyć, lub spróbować po cichu przepłynąć.

Warto zwrócić uwagę na rosnące w kopalni grzyby (7), które po zaatakowaniu stworzą zasłonę dymną

Po poradzeniu sobie z zagrożeniem musimy, zgodnie z sugestią Aloy, kierować się wzdłuż torów. Po dotarciu do kolejnego zawalonego szybu skręcamy w prawo i wskakujemy na półkę skalną.

Przechodzimy przez wąski korytarz i zeskakujemy na dół. Ponownie znajdziemy się koło rusztowania. Używamy przyciągacza, by zbliżyć do siebie ramię żurawia (8)

Cofamy się, bierzemy rozbieg i ze sprintu wskakujemy na utworzone w ten sposób przejście. Na końcu belki wykonujemy jeszcze jeden skok na szczyt pomostu i docieramy do wagonika.

Po detonacji ładunku większość wody zniknie, ale pojawi się Nornik i dwa Węszyciele. Po uporaniu się z wrogami używamy Przyciągacza do usunięcia z drogi skrzyń (9)

Idziemy przed siebie i rozmawiamy z ocalonymi mężczyznami. Następnie wychodzimy na powierzchnię i informujemy Korvenda o wykonaniu zadania.

Następnie: Horizon Forbidden West - Marsz żołnierza

Spis treści: Horizon Forbidden West - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Horizon Forbidden West - Rana na piasku

Zobacz także