Skip to main content

Hollow Knight: Silksong - premiera i najważniejsze informacje

Sequel, nowa bohaterka, zmiany w rozgrywce.

Jedna z najlepszych gier typu metroidvania doczeka się sequela. Hollow Knight: Silksong nie jest tradycyjną kontynuacją, ale najważniejsze jest to, że powrócimy do fantastycznego świata insektów.

Założenia rozgrywki przypominają formułę oryginału. Najważniejsze nadal pozostają elementy platformowe, walka oraz eksploracja. Wprowadzenie nowej postaci wpłynie na poszczególne aspekty rozgrywki.

Deweloperzy planowali pierwotnie udostępnić Silksong w formie DLC do pierwszej części, jednak projekt znacznie się rozrósł - oferując ostatecznie więcej zawartości niż Hollow Knight.

  • Premiera: 2020
  • Platforma: PC, Switch
  • Wersja językowa: angielska
  • Producent: Team Cherry
  • Wydawca: Team Cherry

Data premiery i edycje

Hollow Knight: Silksong zadebiutuje w 2020 roku, najprawdopodobniej latem - tak sugerowały nieoficjalne informacje, które wyciekły kilka miesięcy temu z bazy danych platformy Steam.

Gra trafi na PC oraz na Nintendo Switch. Być może dopiero później twórcy przeniosą grę na inne konsole.

Nie wiadomo jeszcze, czy twórcy będą oferować jakiekolwiek dodatki do zamówień przedpremierowych. Oryginalny Hollow Knight doczekał się fizycznych dodatków i wersji kolekcjonerskiej dopiero po premierze.


Świat, fabuła gry

Hollow Knight: Silksong rozgrywa się na terenie zupełnie nowego, innego podziemnego królestwa niż oryginał. Hornet - która w tej części jest główną bohaterką, a nie postacią poboczną - trafia tam, ponieważ zostaje porwana przez tajemniczą grupę insektów.

Fabuła związana jest z odkrywaniem tajemnic krainy oraz samej Hornet, która pozna więcej szczegółów na temat własnej przeszłości. Będzie to nieco bardziej wygodne niż w oryginale, ponieważ gra zaoferuje tradycyjny dziennik z listą misji.

Ponownie możemy liczyć na mnóstwo różnorodnych lokacji. Zaprezentowane do tej pory obszary to między innymi porośnięte mchem jaskinie, kolorowe lasy, mroczne bagna czy lokacje zbudowane... z kości.

Twórcy wprowadzają w Silksong aż 150 nowych rodzajów przeciwników. Właściwie wcale nie spotkamy wrogów, z którymi walczył bohater pierwszej części. Do tego oczywiście porządny zestaw zróżnicowanych, wymagających bossów.

Eksploracji towarzyszyć będą utwory Christopher Larkin - kompozytor ścieżki dźwiękowej Hollow Knight ponownie współpracuje z Team Cherry.


Mechanika i gameplay

Hornet jest główną bohaterką Hollow Knight: Silksong, co ma duży wpływ na rozgrywkę. Wprowadzenie nowej postaci pozwoliło twórcom zaimplementować zmiany w stylu walki i poruszania się.

Postać jest tym razem o wiele szybsza i bardziej zwinna, zarówno na ziemi, jak też w powietrzu. Hornet może wykonać nawet błyskawiczny unik w powietrzu i używać natychmiastowego leczenia.

Zobacz na YouTube

Twórcy określają styl walki bohaterki jako „akrobatyczny”. Może ona wykonywać ataki z powietrza wymierzone pod kątem, albo rzucać swoim ostrzem, by następnie w mgnieniu oka się do niego przyciągnąć.

Podczas przygody wzmocnimy Hornet różnymi ulepszeniami, a system rozwoju ma być bardziej rozbudowany niż w oryginalnym Hollow Knight. Pojawi się też - w jakimś stopniu - tworzenie przedmiotów.

Oczywiście rdzeniem Silksong pozostaje formuła metroidvanii. Będziemy więc eksplorować nieznane obszary, by odkrywać sekrety i przejścia do kolejnych lokacji. Nieraz nie dotrzemy do jakiegoś miejsca, jeśli nie zdobędziemy wcześniej odpowiedniej umiejętności, która nam to umożliwi.

Zobacz także