Skip to main content

Helldivers 2 cierpi przez zbyt częste aktualizacje, więc twórcy zwalniają tempo

Patche będą pojawiać się rzadziej.

Jeden z menedżerów społeczności Hellvdivers 2 przekazał na Discordzie, że studio Arrowhead zamierza nieco przyhamować z częstotliwością wydawania aktualizacji. Na kolejny patch także poczekamy nieco dłużej.

Chcemy poświęcić trochę więcej czasu na tę [następną - dop. red] aktualizację, a potencjalnie także i przyszłe łatki, ponieważ uważamy, że częstotliwość ich wydawania była nieco zbyt wysoka. Trudno było przez to utrzymać standard jakości, którego oczekujemy i na który zasługujecie” - wyjaśnił na Discordzie menedżer Twinbeard, cytowany przez IGN.

W innych grach podobny komunikat wywołałby zapewne więcej złych emocji, ale gracze Helldivers 2 mają z aktualizacjami na pieńku już od dłuższego czasu. Jeśli już w strzelance pojawiały się powody do narzekań, to działo się to właśnie przy premierze patcha, który - na przykład - mocno mieszał w balansie broni.

Łatanie wielu problemów może zakłócić rytm pracy i wymaga więcej zasobów, niż mogłoby się wydawać. Potrzeba do tego planowania, wdrażania, monitorowania, ewentualnych poprawek w hotfixach i tak dalej” - dodał. „W tym przypadku wolimy to trochę przeciągnąć - miejmy nadzieję, że z dobrym skutkiem”.

Zobacz na YouTube

Termin wydania kolejnej aktualizacji Helldivers 2 pozostaje tajemnicą. Nie wiemy też, z czym konkretnie będzie związany, choć zapewne byłoby bardzo miło, gdyby do gry trafiła peleryna upamiętniająca review bombing po kontrowersji z łączeniem kont PlayStation Network i Steama.

Warto też wspomnieć, że na problem z patchowaniem gry zwracał już uwagę Johan Pilestedt - szef Arrowhead Game. Deweloper przyznał, że jedna aktualizacja potrafi „zabić całą zabawę”, więc studio musi zmienić podejście. Teraz pozostaje już więc tylko trzymać kciuki, że nowa strategia okaże się bardziej skuteczna.

Zobacz także