Skip to main content

Gruby Entertainment to studio weteranów z People Can Fly

Zespół pracuje nad strzelanką.

  • Gruby Entertainment składa się z byłych pracowników People Can Fly
  • Studio skupia się na „wysokokalorycznym” gameplayu
  • Pierwszym projektem jest strzelanka FPP

Byli pracownicy People Can Fly - firmy odpowiedzialnej między innymi za Bulletstorm i Outriders - utworzyli studio Gruby Entertainment.

Zespół założono pod koniec 2020 roku, ale dopiero teraz na ten fakt zwrócono szerzej uwagę, o czym pisze serwis GamesIndustry. Na czele ekipy stoją Grzegorz Michalak, Karol Szyszka, Paweł Siech i Kamil Misiowiec. Deweloperzy funkcjonują w trybie zdalnym.

„Celem Gruby Entertainment jest tworzenie solidnego, wysokokalorycznego gameplayu dla zagorzałych graczy, oferując im wypełnione akcją godziny zabawy, którym towarzyszyć będą kluczowe i znaczące decyzje do podjęcia” - napisano na oficjalnej stronie firmy. Wzmianka o „wysokokalorycznym gameplayu” to oczywiście nawiązanie do nietypowej nazwy studia.

Studio skupi się na grach akcji

Pierwszym projektem zespołu jest pierwszoosobowa strzelanka. Szczegóły na temat projektu nie są znane, ale wydawcą gry jest Super.com, które zapewni deweloperom wsparcia w trakcie przygotowywania tytułu.

Gruby Entertainment składa się z branżowych weteranów, mających doświadczenie w tytułach niezależnych i dużych grach pokroju wspomnianego Outriders. Studio aktualnie szuka kolejnych pracowników.

Zobacz także